24 hodin Adama Václavíka

Adam Václavík

24 hodin Adama Václavíka

Jeden den biatlonového soustředění z finského Vuokatti přestavuje Adam Václavík.

alt

Vstávat a cvičit!

Tak obvykle začíná můj den na soustředění. V sedm hodin vybíhám ven, kde nás čeká první aktivita dne v podobě rozcvičky, kde je cílem rozhýbat a dobře připravit tělo na dopolední trénink. Rozcvička se většinou skládá ze speciálních lyžařských cvičení a lehkého posilování či zpevnění těla.


alt

Je čas snídaně

Přesouvám do jídelny, kde se odehrává významná a oblíbená část našeho volného času. Snídaně sportovce by měla být lehká a výživná. Pro mě je základ ovesná (či jiný druh) kaše (s chia semínky, ovocem a ořechy), dále vajíčko a kus tmavého pečiva. Nesmíme zapomínat na pitný režim, který u mě tvoří voda s citronem a zelený čaj.


alt

Hodinu po snídani

Cca hodinu po snídani přichází dopolední trénink, na kterém strávíme zhruba 3 hodiny. Podstatná je maximální koncentrace jak na střelbu, tak jízdu na lyžích. Vyslechneme pokyny a náplň od našich trenérů a jde se makat..


alt

Po tréninku

Po tréninku se dostavil hlad, takže jdeme na oběd – pestrá, zdravá (i sportovci často hřeší) a vyvážená strava, to je oč tu běží. Hyvää ruokahalua (dobrou chuť).


alt

Polední klid

Polední klid, během kterého je důležité si odpočinout po dopolední fázi a zároveň nabrat síly na tu odpolední. Ve finském Vuokatti na nás vykouklo sluníčko. To se tu v zimě moc často nestává. Dlouho neváháme a s mým spolubydlícím Michalem Šlesingrem absolvujeme výpravu na střechu hotelu, kde máme výhled jako na dlani. Sluneční paprsky nás hezky dobíjí.


alt

Druhá tréninková fáze

Druhá tréninková fáze je tady a v posilovně si dáváme pořádně do těla aneb no pain no gain. Po posilovně přichází běh v podobě výklusu, abychom z těla alespoň částečně vyplavili laktát a svaly trochu uvolnili.


alt

Po večeři

Po večeři, kde s týmem u dobrého jídla probereme spoustu zajímavých témat , se přesouvám k našemu fyzioterapeutovi Romanu Karpíškovi, který se snaží napravit naše různé tělesné bolístky. Roman se při práci dobře baví. Především když se mu podaří zmáčknout nějaký extra bolestivý bod, což je vidět na mém křečovitém výrazu. A to se mu mimochodem právě nyní povedlo, ač to zrovna není vidět...


alt

Trénink střelby

Ve střelbě mám co zlepšovat, takže nelením a využívám střelecký trenažér tzv. SCATT.


alt

Odpočinek

Co nesmí chybět ve Finsku? No jasně, finská sauna...


alt

Studium a spánek

Snaha dostudovat učivo z některých promeškaných přednášek na vysoké škole bohužel netrvá moc dlouho, únava a spánek vítězí.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.