24 hodin Kateřiny Dvořákové

Kateřina Dvořáková

24 hodin Kateřiny Dvořákové

Finálovým dnem lakrosové ligy mistrů Ken Gallucio Cup 2019 (Ghent, Belgie) vás provede Kateřina Dvořáková, brankářka lakrosového týmu LCC Radotín.

alt

Lakros

Kdyby někdo nevěděl, co je lakros.. Jde o kolektivní “bezkontaktní” (znáte holky.. :)) sport, který hrajeme na fotbalovém hřišti v počtu 9 hráček (3 obránkyně, 3 středopolařky a 3 útočnice) a 1 brankář. Hrajeme 4 x 15 minut. Ke hře používáme lakrosové hole aka lakrosky, chrániče zubů a speciální brýle na ochranu obličeje. Brankáři mají větší hůl a víc chráničů. Hrajeme s tvrdým kaučukovým míčkem o velikosti tenisáku, takže si asi dokážete představit, jak megózní modřiny si ze zápasu odnášíme.


alt

Klassich snída

Ranní vstávačka v 6:15 neskutečně bolí. Musíme vstávat brzo, abychom si stihly všechno zabalit, protože se na hotel už nevracíme. Pak rychle na klassich hotelovou snídu (vejce, šunčička, salámek, sýreček, máslíčko, marmoška a müslli) a potom odjezd na hřiště. Jezdíme auty pro devět lidí, takže všechno nesmyslně naházet do kufru na hromadu, zkusit se připojit na bluetooth a pustit si hecovačky. Semíčko (semifinále :)) nám začíná už v 9:00 a ještě se předtím musíme stihnout trochu protáhnout, rozházet, brankářky zachytat. Znáte to.


alt

Protahovačky

Seriózní protahovačky nám úplně nejdou, většinou si jedem spíš srandičky, prostě na pohodu. Žádný nahajpenosti v beast módu. Ale samozřejmě se protáhneme, to jo, máme na to takovou svojí sestavičku. Po protažení se už v běhu rozházíme v lajnách na obě ruce, brankářky se jdou rozsejvit do kasy (rozuměj rozchytat do brány :)) a kouč finišuje základní sestavu.


alt

Edinburgh

V předposledním zápase nás čeká univerzitní tým z Edinburghu. Od začátku se to pro nás nevyvíjí úplně dobře, protože už v čase 00:20 hrajeme 2 minuty v oslabení kvůli žluté kartě za nebezpečnou střelu, která místo v síti skončila v hlavě skotské obránkyně. První čtvrtina je hodně vyrovnaná. V druhé se nám ale podařilo se víc zkoncentrovat a zápas jsme nakonec vyhrály 12:6. Po naší hře se rychle přesouváme na vedlejší hřiště, kde svoje semíčko právě prohrávají naši kluci.


alt

Nákupy a fandění

Mezi zápasy pár lidí odjíží do centra Ghentu zakousnout vafli, část týmu utrácí euráče za lakrosovou výbavu v místních turnajových stáncích a zbytek se pomalu přesouvá zafandit na další hřiště, kde do zápasu o 3. místo právě nastupují kluci. Ti nakonec končí na 4. místě.

alt

Makačka proti Anglii

Ve 14:00 začíná naše finálko. Stejně jako loni, tak i letos se v něm potkáváme s týmem Centaurs Lacrosse Club z Anglie. Jelikož pár z nich známe z Welšského nároďaku z ME z Izraele tak víme, že to bude pořádná makačka.


alt

Zápas v tempu

Od začátku jezdíme v nejvyšším tempu. I když jsme je loni porazily, letos to nevypadá. Nemáme rozhozy, gólovky se nedaří a jejich 7mička s 24kou nás v obraně nemilosrdně drtí jedním gólem za druhým.


alt

Dotahujem!

Naneštěstí ještě v čase 52:50 dostáváme žlutou/červenou kartu a hrajeme 5 minut v oslabení. I když se snažíme a neustále se dotahujeme, nestačí to. Po finálním hvizdu na tabuli svítí 9:14.


alt

Stříbro

Nakonec si na krku odnášíme stříbrnou medaili a těšit nás může fakt, že v top 10 shooterek máme 4 hráčky. Po medailovém ceremoniálu ještě dáváme rychlou sprchu po které nabíháme rychle do aut, jelikož nás čeká 10 hodin cesty zpátky do Prahy.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.