24 hodin Veroniky Peckové

Veronika Pecková

24 hodin Veroniky Peckové

Den Mistrovství Evropy v softballu z italského Bollate přihrává nadhazovačka českého národního týmu Veronika Pecková.

alt

Každodenní vstávání

Takhle začíná náš každý den. Na pokoji jsem s Michaelou Regnerovou a i ona nemá brzká vstávání zrovna v lásce, takže to většinou stojí hodně přemlouvání a pár posunutí budíků, abychom se vůbec vyhrabaly z pohodlí postele. Rychle se pak převlékáme a vyrážíme na snídani, protože croissantům s Nutellou nejde říct ne.


alt

Estetická úprava

Druhá polovina mého volného času před odjezdem na hřiště je věnována zkrášlování spoluhráček, protože vlasy padající do obličeje jsou velice nepraktické. Zapletené copánky navíc k ženskému softballu prostě patří.


alt

Hřiště v Caronnu

První zápas odehráváme na hřišti v Caronnu, cca 15 minut jízdy od našeho hotelu. Areál hřiště je při příležitosti Mistrovství Evropy dekorován vlajkami všech zúčastněných zemí.


alt

Předzápasová rozcvička

Během našeho rozběhání a protažení postaví realizační tým pálkařské zástěny, potom se přečte sestava na zápas a jde se pálit.


alt

Ulejvárna

Mě, jakožto nadhazovačky, se rozpálení většinou netýká. Mám volný čas, protože čekám, až se rozpálí kečr, abychom se pak mohly jít společně rozházet. Kolem týmu se pohybují i lidé, kteří nepatří přímo do týmu, ale jsou vysláni naší softballovou asociací s určitým posláním. Jeden z nich je náš fotograf Jan Beneš, který se tentokrát flákal se mnou.


alt

Předzápasová

Po rozházení se převlékáme do dresů, jdeme na nástup, poslechneme si hymny, předáme odznáčky a jdeme na to.


alt

Pocit vítězství

Zápas je ve třetím tiebreaku, jsme na pálce. Podaří se nám naplnit všechny mety, ale stále víme, že ten jeden bod nebude lehké donést. Na soupeřovu nadhazovačku je vyvíjen obrovský tlak. Tři bally, dva striky, plný stav. Letí nadhoz a je to čtvrtý ball, tudíž meta zdarma a cenné vítězství pro Českou republiku. Neskutečná radost.


alt

Přesun na další zápas a další rozcvičení

Denně hrajeme dva nebo tři zápasy, ale někdy nejsou všechny v jednom areálu, tudíž balíme společný materiál, převlékáme dres za rozcvičovací trička, naskakujeme do tranzitů a přesouváme se do Bollate na další zápas.


alt

Věrný společník

S Terezou Kubicovou trávím při rozcvičce nejvíc času. Známe se a reprezentujeme ČR v národních barvách už po několikáté, já věřím jí, ona mně. Jinak to snad ani u kečra a nadhazovače nejde.


alt

Další zápas

Po opětovném rozházení znovu oblékáme dres, nastupujeme do zápasu, poslechneme hymny a jdeme znovu bojovat.


alt

Večeře

Společná večeře v naší oblíbené restauraci přes ulici od hotelu je někdy trochu složitější, jelikož většina personálu neovládá angličtinu. Vždy ale nakonec dostaneme to, co jsme si objednaly. Pak už začíná hostina, mňam!


alt

Zase do postele

Náročný den končí povinnou studenou sprchou a návštěvou fyzioterapeutek. Ty holky prostě vědí, jak nás dát zase do pořádku, abychom byly skvěle připraveny na každý další zápas.


Jan Beneš, Veronika Pecková

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.