24 hodin Veroniky Kubínové

Veronika Kubínová

24 hodin Veroniky Kubínové

Se stříbrným dnem z Mistrovství světa v orientační jízdě na horském kole (MTBO) přijíždí reprezentantka Veronika Kubínová

alt

Večerní předzávodní meeting

Každý závod pro mě začíná večer před startem, kdy máme týmový meeting, který slouží k tomu, aby nám trenér předal nejnovější informace od pořadatelů. Dozvídáme se, jak bude probíhat předstartovní karanténa, jak vypadá les nebo zda nás čekají nějaké nástrahy. Často se takový meeting protáhne díky dlouhým akademickým diskuzím o pravidlech a o hloupostech. A ne jednou nás má kouč Albert (Jiří Vraný) plné zuby a dnešní meeting zakončuje větou: "Není to žádný vědomostní kvíz, z té mapy to poznáte. Přestaňme v tom dělat chaos."


alt

Druhá večeře

Večer mě čeká jen balení na závod, protažení a někdy i ta druhá večeře. Dlouhých rozborů nad starými mapami ze závodního prostoru se vyhýbám, protože mi to nepomáhá a zbytečně mě to stresuje.


alt

Začátek dne

Ráno začínám rozcvičkou, která mě nejen dobře probudí, ale i správně koncentruje na závod. Do základního jogínského pozdravu slunce mám zařazené speciální fyzio-cvičení a na závěr nechybí relaxace s nějakou vizualizací. Pak už se těším na snídani. Mám na ní sotva deset minut, rychle do sebe hodím pár vloček s jogurtem a vyrážíme směr centrum závodu.


alt

Karanténa

Ve startovní karanténě, kde jsme zavření, abychom neměli informace o průběhu závodu, trávím tentokrát jen něco přes dvě hodiny. Ráda si zde čtu nějakou knihu. Dnes od Arthura Haileyho, protože jeho knížky skvěle dokážou vtáhnout do děje a zároveň mě před závodem neunaví.


alt

Rozjezd

Hodinu před startem zahajuji rozjíždění. Ne vždy máme v karanténách vhodný prostor pro rozjíždění na kole, proto jsou válce jistota. Ale ani pro válce není vždy vhodné prostředí (podložka), a tak jsme si poradili po svém a rozjíždíme se s Honzou Haškem na složeném stole.


alt

Osm minut před startem

Nasadit GPSku, čipy, busolu a pokračuju do startovních koridorů. Už jsou to takové ty zažité rituály. Připravit čipy, zapnout hodinky, otevřít mapník, zjistit, kde je sever. A hlavně v klidu. Jsem naprosto klidná a na závod se těším.


alt

Middle

Dnes je na programu trať middle. Jedná se o 50-ti minutový závod s kratšími vzdálenostmi mezi kontrolami a hustou sítí cest v lese. Tady v Dánsku nás čekal jeden z nejzajímavějších závodů, protože vedle běžných cest zde byly i singletraily, které mapování za jízdy téměř znemožňují.


alt

Boj

Snažím se v závodě nechybovat a plně se soustředit. Až na dvě zaváhání a špatnou volbu na první kontrolu jedu perfektní závod a bojuju o zlatou medaili, o čemž však v lese nevím.


alt

Cíl

O tom, že jsem dala do závodu vše, není pochyb. V závěru závodu jsem se dostala na svou maximální tepovku a to 212. V cíli nemám ani šanci na vydýchání a hned mi sundávají GPSku a musím si vyčíst čip. Zjištění, že jsem druhá, je radostné. Ale fakt, že jen o 5 sekund za vítězkou, mě chvilku trochu mrzí. Takový kousek.


alt

Vyjetí

Rychlé vyjetí po závodě s Kate a Needym. Všichni máme radost nejen z moc hezkého závodu, ale i z výsledků, kterých jsme dosáhli. Needy (Vojta Ludvík) totiž poprvé v životě vyhrál mistrovství světa. Ta úleva, že jsme oba dosáhli medaile a tudíž máme dosaženo svých letošních cílů, je očividná. Vzápětí nám totálně dojde energie a musíme zastavit v prvním obchodě pro čokoládu a housku se šunkou. Klasika.


alt

Vyhlášení na lodi

Vyhlášení probíhalo na lodi, což dodalo ceremoniálu krásnou atmosféru. Mám radost, nepopsatelnou. Nějakých 5 vteřin mě vůbec netrápí a jsem šťastná, že jsem se přiblížila těm nejlepším tak brzy - v elitní kategorii jsem druhým rokem.


alt

Jedem zpátky

Cesta zpět na ubytování trvá hodinu a půl. Aspoň mám chvilku klid a mohu napsat domů, že jsem celá a odpovědět jim na gratulace. Zbytek cesty prostě vypínám.


alt

Péče o kolo

Umýt, vyhadrovat, namazat a zkontrolovat, zda vše stále funguje. Veškeré funkční části se snažím mít naprosto precizní, protože opravdu nechci, aby můj závod ztroskotal na nějaké hloupé technické chybě. Tohle kolo je pro mě jako člen rodiny. Před třemi roky jsem si ho přivezla ze Švýcarska na dílečky v krabicích a sama ho postavila. Spousta dílů prošla po letech závodění upgradem včetně rámu, který změnil pouze barvu. Nedám na tuhle raketu od Thömuse dopustit. Je to nejlepší parťák v tréninku a největší podpora v závodě.


alt

Večerní rutina

Vypláchnout všechny bidony, pověsit dresy a celkově vyklidit batoh. Vzápětí doplnit gely a připravit čistý dres, neboť hned zítra zase závodím. Když zbude nějaký ten čas, upgraduju své sociální sítě, čtu si anebo spím. Času na regeneraci není moc, a tak si každé volné minutky cením.


alt

Tým

A tohle je náš tým. Tým, který si z MS odvezl 17 medailí. Tým, který si vzájemně fandí a žene se dál za lepšími výkony. Tým, ve kterém je radost být.
A teď už je zase čas na večerní meeting a další závod. Kéž by těch 24h bylo delších...


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.