24 hodin Tomáše Portyka

Tomáš Portyk

24 hodin Tomáše Portyka

Den týmového sprintu v rámci úvodního dějství Summer Grand Prix z německého Oberwiesenthalu přináší reprezentant v severské kombinaci Tomáš Portyk.

alt

Pravá noha první

Tento den je tak trošku neobvyklý, protože je to den závodní. Každé ráno vykročit pravou nohou z postele, to je základ. Vyčistit zuby a jít do sebe dát pár dobrot na snídani.


alt

Zapracování

Po dobré snídani a kávě je na řadě lehké protažení, proběhnutí a zapracování před závodem. Uvolnění mysli a naladění pozitivní nálady v tuto chvíli nikdy neuškodí, ba naopak!


alt

Trénink skoku

Jako další je na řadě příprava na první disciplínu - skok. Jelikož ta je hodně o hlavě a maličkatých detailech, tak si to musíme "vrýt pod kůži" a důkladně si vše uvědomit. Jde to i způsobem, který je ukázán na fotce - nájezdové postavení, ze kterého nás trenér odchytí nad hlavu.


alt

Letííí

...asi takto.


alt

Hlava a jenom hlava

Jak jsem říkal, je to hlavně o hlavě. Proto je jeden ze základů naší přípravy rozbor videa s trenérem. Přeci jen, video zachytí více detailů než lidské oko.


alt

Vyrážíme

Poté následuje sbalení všech věcí. Řeknu vám, zabalit všechny ty skokanské a běžecké věci chvilku zabere. Je toho fakt hodně. V tuhle chvíli už ale najíždím na závodní klid a v uších mi nahlas hraje oblíbená hudba. Pro mě jeden z nejlepších způsobů, jak uklidnit mysl.


alt

Skokanská část

Po dalším, teď už více dynamickém, zapracování, přichází samotná skokanská část. Pro mě velice oblíbená, ale zároveň náročná, jelikož člověk musí vnímat všechny detaily a soustředit se na ně.


alt

Pojď mi hop

Tenhle moment bych radši moc nekomentoval. V tuhle chvíli už poznám, zda závod bude stát za prd nebo bude jeden z těch povedenějších. Stává se, že závodník už v tomto okamžiku začíná být buď nervózní a pracuje v letu na detailech nebo si užívá letu a ví, že to bude okej.


alt

Spokojenost

Fotka mluví za vše. Hned po dopadnutí vím, že tohle by mohl být závod, na který budu velice rád a dlouho vzpomínat. Mimochodem. S úsměvem jde všechno líp. A když se povede skok, ještě ke všemu dlouhý, není co řešit.


alt

Chvilka odpočinku

Hned po skoku je chvilka času na to, aby se člověk zdravě nabudil na tu těžší část (běh na lyžích) a něco dobrého snědl. Aby mu při závodě tzv. nedošlo. Teď už ale honem honem na běžecké tratě, ať stihneme kvalitní rozjetí a zapracování před startem.


alt

Běžecká část

Druhá část závodu je obzvlášť namáhavá, což lze vyčíst i z fotky. Člověk musí zatnout zuby a makat ze všech sil. Ukázat, že na to má. Dneska se jede pět okruhů po 1,5km a předávky po každém kole. Takže si s parťákem Mirkem Dvořákem každý odkroužíme 7,5km.


alt

Je to tam

Jak jsem říkal u skoku. Člověk ví, zda to bude dobrý nebo ne. Tento závod je fantastický. Předvádíme s Mirkem své maximální výkony a odvážíme si první vítězství z úvodního Summer Grad Prix. Není nad to si po závodě poslechnout tu naši krásnou hymnu.


alt

Rege

Po závodě si dopřávám kvalitní regeneraci, takže lehčí masáž, protažení, doplnění energie a užívá si pocitu z vydařeného závodu.


alt

Po vyčistění zubů zase zpátky do postele. Někdo s plyšákem jako talismanem, já v těchto krásných kalhotách. Regenerace je prostě základ. Zavírám se na 40 minut do kalhot a poté jdu spát.


Katja Diegler, Romina Egger, Julia Hertel, Flawiak

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.