24 hodin Tomáše Koplíka a Jakuba Vrzáně

Koplík - Vrzáň

24 hodin Tomáše Koplíka a Jakuba Vrzáně

Se závodním dnem z Mistrovství Evropy ve vodním slalomu ze slovinského Tacenu připádlovali deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň.

alt

VSTÁT, VYČŮRAT A VYČISTIT ZUBY...

Takhle začíná náš den. Nejvíc se nám osvědčilo tohle pořadí činností. Normálně následuje snídaně a pak jdeme buď do školy, na trénink nebo sedíme doma. Dneska je to trochu jinak, protože jsme na Mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu. Takže si učísneme přeleželé vlasy, oblečeme repre trika a vyrážíme na závodiště.


alt

SÍLA NA PÁDLE

Před závodem je samozřejmě důležité do sebe dostat dost energii, aby nám při jízdě nedošlo. Nejlepší Carbo-gel je bezesporu Jesenka nebo Piknik - tedy odlehčená verze pro ty, kteří drží linii a počítají každou kalorii.


alt

POŘÁDNĚ TO NAKOUKAT

Sice se při tréninku snažíme najezdit co nejvíc možných i nemožných kombinací, přesto je potřeba si trať před startem pořádně projít, nakoukat, kudy teče jaký proud a domluvit se, co budeme dělat za gesta, až protneme cílovou fotobuňku.


alt

PŘISTUPUJEME K TOMU ZODPOVĚDNĚ

Protože jsme oba dva ČVUŤáci, tak nenecháváme nic náhodě a snažíme se přenést nabyté vědomosti do naší sportovní praxe. Po sérii výpočtů jsme si naprosto jisti, že vyhrává nejrychlejší čas v cíli.


alt

RYCHLE A ČISTĚ

To nám poradil náš trenér do závodu. A my se snažili to dodržet.


alt

ASI NEBYL SÁM

To samé asi slyšeli i Francouzi a Poláci, kteří byli ještě rychlejší a čistější než my. Ale na to ... bílej tesák. Každá medaile je super.


alt

DEBLÍŘSKÁ RODINA

Na vodě se s většinou z těchto kluků předháníme už pěknou dobu, a i když by si někdo mohl myslet, že na břehu jsme rivalové, je to přesně naopak.


alt

TOI-KY SEŘADIT

To, že budou někde závody ve slalomu, lze bezpečně poznat podle toho, že před samotnou akcí všude drnčí sekačky na trávu a vzduchem se line vůně čerstvě navezených kadibudek. Toiky bezesporu patří k jednomu z hlavních atributů, který nechybí na žádných závodech.


alt

HOLKY MILUJÍ VODNÍ SLALOM

Vodní slalom je nádherný sport nejen kvůli tomu, že není nic lepšího, než vozit se na lodičkách a trávit léto u vody, ale hlavně díky zástupu nádherných fanynek, které dokáží hodiny sedět a s plným zaujetím poslouchat, proč jste v sedmé bráně dali kontra a ne závěs.


alt

JEN PÁR KAPEK A KROUPY

Vodní slalom je sice nádherný sport, ale jsou chvíle, kdy je lepší zůstat schovaný pod střechou. Tedy pokud nejste převlečení ve věcech na vodu a nečekáte na start vašeho závodu, který byl kvůli podobné bouřce odložen.


alt

VYHLÁŠENÍ. A TEĎ KDO JE KDO?

Nakonec se počasí umoudřilo a po závodech se přešlo k předávání medailí. Ale kdo je ze které země? Na stupních to při vyhlašování skoro nešlo poznat, protože jak Češi, tak Francouzi i Poláci mají bílou nástupovku.


alt

MEDAILI JE POTŘEBA OSLAVIT

Tuhle lahev jsme v Tacenu zakopali loni při Světovém pohárů. Na její místo jsme pak hned dali novou, aby až tady příští rok na závodech třeba někdo zase něco zajede, tak aby to měl čím oslavit. A i kdyby nezajel. Zkrátka, kdoví. Tohle se může vždycky hodit.


alt

... VYČISTIT ZUBY, VYČŮRAT A SPÁT

Takhle končí náš den už od dob, kdy jsme tuhle větu prvně slýchali od mámy. Normálně už nic moc nenásleduje.


Adam Svoboda, Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.