24 hodin Petra Zýmy

Petr Zýma

24 hodin Petra Zýmy

Den utkání o bronz české baseballové reprezentace na Světové univerziádě v Taipei přináší Petr Zýma.

alt

Začínáme za 4 hodiny...

Poslední zápas turnaje před námi, zápas, ve kterém se rozhodne o úspěchu či super-úspěchu. Čeká nás Korea o třetí místo. Problémem, kromě sakra šikovných asijských baseballistů, je pro některé z nás nekončící jetlag. Spánek se rovná pár hodinám. Ale to nevadí, nadšení z baseballu přebije vše. Naše klasická snídaně trvá pár minut, je to závod do sebe dostat co nejvíc kalorií. Zápas začíná za 4 hodiny.


alt

Jedeme!

Cesta na stadion v doprovodu policie. Nejmladší hráči se starají o hudbu, preferujeme českou klasiku, nic uřvanýho. Věra Špinarová je pro nás bohyně.


alt

Bezpečnost především

Důsledná prohlídka v útrobách stadionu, zabezpečení univerziády je na neuvěřitelné úrovni. Naše nebezpečné pálky se nám ale podaří propašovat.


alt

Začínáme za dvě hodiny...

Dvě hodiny do zápasu. Každý má svůj rituál předzápasový přípravy. Já hledám kompromis, každý pohyb s maximální efektivitou. Šest zápasů za námi a klouby se už nenechají lehce oblbnout. Pereme se o maséra. Pro trénink pálky zůstáváme ve sklepě ve stínu, pouze pár masochistů se jde ohřát ven do čtyřiceti stupňů.


alt

Nástup týmů

Představení týmů, bitva může začít. Tým šlape jako hodinky, v každém zápase si jdeme pro výhru. Mentální makeup je inspirující a zásadním podkladem českého úspěchu.


alt

Rychlé nadhozy

Ve finálové skupině nadhazovači pod 140km/hod nehážou. Samotná rychlost ale není problém. Spíše schopnost hodit čtyři typy nadhozů kdykoliv a kamkoliv. Náš plán je jasný, vše maximálně zjednodušit a být připraven švihat, pokud nadhazovač udělá chybu a nechá nadhoz u pásku. Těchto chyb za zápas nebude moc.


alt

Bitva o bronz v plném proudu

Naši nadhazovači a bezchybná obrana potvrzují, že umíme hrát světový baseball. Na pálce dostáváme Korejce pod tlak a dvakrát jdeme do vedení. Konec zápasu Korejci ale zvládají lépe a zápas otáčí.


alt

Hlavy nahoře

Odcházíme poraženi, ale s hlavami nahoře. Odehráli jsme velice kvalitní turnaj, baseballové velmoci jsme konzistentně dostávali pod tlak. Nebyla to náhoda ani štěstí. Je to vizitka dobré práce celé české baseballové komunity.


alt

Fotky na závěr

Poslední fotky do rodinného alba. Univerziáda 2017 pro nás skončila.


alt

Badminton a hurá domů

Večer se jdeme podívat na další sporty. Tady jsme zrovna na badmintonu. Následně zbývá už jen zabalit kufry a valíme směr letiště.


Petr Zýma a Sam Hamilton

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.