24 hodin Petra Hučka

Petr Hučko

24 hodin Petra Hučka

Turnaj z ruského Krasnoyarsku přihrává útočník univerzitního hokejového týmu a účastníka Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) UK Praha Petr Hučko.

alt

Začátek dne

Jako každý den na turnaji je nahlášen odjezd autobusu do Crystal arény, kde turnaj probíhá, na 7:30. Do té doby každý jedná podle svého. Někdo si jde zašlapat na kolo, zacvičit si jógu, na hodinovou snídani. Buďme upřímní. Větší část týmu má budíka na 7:20, vyčistí si zuby, do ruky vezme chleba s koprem a do autobusu dorazí 5 minut po srazu. 7:30 je prostě příliš brzo.


alt

Warm up a porada

Dnes večer nás čeká utkání s týmem Florida Gulf Coast University Hockey team, hrající v divizi 2 americké American Collegiate Hockey Association. Po příjezdu na zimní stadion se každý převleče do pracovního a jde se připravit na trénink. Opět zde platí pravidlo, že každý je jiný. Každý si potřebuje udělat rozcvičení, které mu vyhovuje. Jeden hlouček venku hraje brazilku, druhý se tonizuje v rozcvičovně, další je na kole. Z toho vyplývá, že většina týmu dojídá snídani, kterou nestihla sníst v autobusu, a jen tak tak stíhá led. Ještě než začne trénink, trenér si postupně volá každou pětku a přibližuje jí svou představu hry k dnešnímu večeru. Stále je na pár hráčů ještě příliš brzo, takže se spousta pokynů pro jistotu opakuje ještě několikrát během dne. Cíl je však jasný. Zvítězit.


alt

Rozbruslení

Jelikož je program extrémně náročný a na turnaji v Krasnoyarsku nás čeká 5 utkání v 6 dnech, tréninky jsou zaměřeny spíše na taktickou stránku věci. Samozřejmě jsou zachované jednotlivé principy tréninku. Rozchytají se brankáři, hráči se dostanou do tempa a pak může následovat zakládání útoků a hra v obranné třetině. Den předtím jsme viděli utkání Floridy na videu, tak víme, co máme očekávat. Podle toho jsou sestavena jednotlivá cvičení. Následuje moje nejoblíbenější část všech tréninků vůbec, a to přesilové hry. Ty v dnešní době víceméně rozhodují o vítězi.


alt

Překvapení a oběd

Po poctivém cool downu, vyběhání, nebo vyšlapání, rolování na rolleru a protažení, následuje odjezd na hotel, kde pro nás připravují oběd. Když nasedáme do autobusu, čeká nás tam překvapení. Sedí tam dívka, která pracuje jako dobrovolnice na turnaji a říká, že pojede s námi. U ní je cíl také jasný – dostat se do Evropy. Naše ataše jí ovšem vyhazuje, že to opravdu není možné. Důkaz, že v Rusku se opravdu nic neutají, je, že dívka, hledající nového manžela z členů našeho týmu, byla ještě ten den vyhozena z práce. Při obědě se každý trefuje do každého. Díky univerzitnímu hokeji se všichni známe již nějaký ten pátek (celé naše studium, které je většinou delší než u obvyklých studentů), nikdo tedy nemá zábrany udělat si srandu z kohokoli. Nejvíc to pochopitelně dostává trenér.


alt

Odpočinek

Program je tu napěchovaný. Každý tráví odpolední klid v posteli. Někdo je na síti, čte si, učí se do školy, připravuje věci do své práce, kterou má při studiu, aby krom 8 zameškaných dní v ničem nezůstal pozadu. Jsou mezi námi hokejový trenéři, studenti pracující v advokacii, fyzioterapeuti, manažeři, budoucí doktoři. Vstávalo se přeci jenom brzo, každý alespoň na hodinu usne...


alt

Rozcvičení

Po odpoledním šlofíčku a odjezdu na utkání se jdeme všichni společně rozcvičit. V rozcvičovně je 30 rotopedů, takže si každý šlápne. poté následuje brazilka na vypadávání. U té máme vždy za plotem pár stovek diváku, protože křičíme přes celý areál a děláme, co nás napadne. Následuje rozcvičení pro specifický hokejový pohyb. Na závěr vždy vymýšlíme pro stmelení týmu něco neobvyklého. Dnes jsme podbíhali pod roztočeným švihadlem, jak nás učili na gymnastice. Když probíhá někdo, kdo hrál v brazilce na vítězství a chtěl vyřadit ostatní, to samozřejmě švihadlem schytá. Z nálady je však cítit lehká nervozita a napětí před důležitým utkáním.


alt

Utkání

Již tradičně má náš tým problém s první třetinou. Opět prohráváme. Poté ale přebíráme iniciativu hry a vše zvládáme. Zápas pro nás končí vítězstvím 4:3 s tím, že tři góly dáváme v našich přesilových hrách, které jsme díky bohu ráno pořádně potrénovali.


alt

Chvilka ticha

Během utkání se ale také odehrál jeden nešťastný moment, který vystrašil všechny v hale. Americký hráč udeřil našeho Ondru Leštinu (čti Úžasňáka nebo Bombičku) do hlavy mimo hru. Úžasňákovi zapadl jazyk a upadl do kómatu. Dva spoluhráči studující lékařskou fakultu však naštěstí při přednášce první pomoci dávali pozor a věděli, co mají dělat. Ondrovi vytáhli jazyk ještě než dorazil doktor s nosítkama. Ondru již při smyslech odváželi do nemocnice.


alt

Hrdina dne

Nejsme bábovky. Bombičku ještě před 3. třetinou spatřujeme znovu v šatně. On dohrává utkání, dává gól a stává se hráčem utkání.


alt

Sushi

Po utkání se necháváme vyhodit u hotelu a jdeme pohromadě do centra na sushi. Je zde neskutečně výborné a za pár korun. Čím víc na východ, tím je to pro nás Čechy levnější. Je nás i s realizačním týmem přesně 26, takže o zábavu opět není nouze.


alt

Plány na večer

Po večeři si jde každý na chvilku dáchnout. Poté máme sraz na mém pokoji a společně se bavíme o dalších plánech. Zítra máme totiž day off. Na tunaji jsme všichni studenti a dnes je v Krasnoyarsku zahajování semestru. Rozhodování není dlouhé a hlasování je jednohlasné. Jde se do města.


alt

Večerní zábava

Když je počet hráčů v týmu takový jako u hokeje a pochopení zábavy různé, každý se vydává za tím svým. Jedni si domluvili rande, druzí ho přeskočili a další tancovali společně v klubu Moods do ranních hodin. Zážitků je mnoho, takže na další den je o témata konverzace postaráno.


Petr Hučko www.instagram.com/hucis8, Hokejový tým UK Praha www.instagram.com/ukpraha.hockey/

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.