24 hodin Mikuláše Bíchy a Petra Hučka

Mikuláš Bícha a Petr Hučko

24 hodin Mikuláše Bíchy a Petra Hučka

Zápasový den druhé francouzské hokejové ligy z Mont Blanc servírují Petr Hučko a Mikuláš Bícha.

alt

Bonjour

Den D nám startuje snídaňové menu: míchaná vajíčka, pršut, bageta a francouzská káva. Miky dává spíše čaj, kávě moc nelahodí. Když je hezké počasí jako dnes, tak si snídani bereme na terasu.


alt

Makačenka

V 8:30 se hlásíme na naší první denní šichtu ve ski servisu jménem Skiplus. Cesta tam nám trvá tři minuty pešky. V práci uplatňujeme znalosti a zkušenosti z kurzů UK FTVS. Dnes jsme připravovali lyže pro dva polské doktory, kteří působí v Anglii a přijeli si právě zalyžovat a vyšlápnout Mont Blanc. Samozřejmě s profesionálním doprovodem! Poté dorazilo pár Rusů, skupina Frantíků a měli jsme hotovo.


alt

Marché

Před polednem se jako každou sobotu vydáváme tradičně na místní trhy do Sallanches. Seženete tu vše! Od domácích specialit (sýry, šunky, vína, zeleniny,..) až po značkové džíny od Ralpha Lourena za 2 eura. Miky si je tu pořídil, protože před sezónou zapomněl kalhoty doma. Když je nemáte na zápasový meeting, vyfasujete pokutu od týmového pokladníka. Další věc je, že vás bez nich nepustí do baru. Nedá nám a musíme zmínit Pierra a jeho stánek s vaflemi, neskutečná dobrota. Šest vaflí za 6 euro a Pierre nám vždy jednu dvě přidá pro štěstí na večer.


alt

Oběd

Abychom dojeli na oběd, musíme si vzít lyže se snowboardem a vyjet na horskou chatu La Folie Douce, se kterou spolupracuje náš servis. Jídlo si bereme opět ven, protože nádherné počasí trvá.


alt

Warm up

Po slehnutí lyžujeme hodinku na našem malém okruhu sjezdovek. Pozdravíme spoluhráče, který má byznys na rolbě s burgery a vaflemi. Hraje s námi večer v lajně, tak se domlouváme na zápas. Poté sjíždíme 20 minut dlouhou sjezdovku, která vede k našemu servisu, kde odkládáme věci.


alt

Odpočinek

Tady tomu nikdo neřekne jinak než repoš. Nám to zní srandovně, tak to s oblibou zdůrazňujeme. V repoši jsme opravdu dobrý. Zapínáme film a ještě než začnou úvodní titulky, Miky chrápe. Já beru knížku, čtu, dokud nechrápu jako on.


alt

Lehká véča

Celý týden máme obědy od klubu v restauraci Café de Sports, která je náhodou přímo pod námi. Dnes jsme obědvali na svahu, tak nám uvařili večeři.


alt

Dlouhá cesta na zápas

Po jídle přejdeme ulici, ocitneme se před prudkým stoupáním (celkem 41 schodů) a jsme na zimáku, kde začíná meeting a za 2,5 hodiny jdeme na to.


alt

Zápas

Hrajeme proti týmu Val Vanoise, kteří jsou v tabulce před námi. Vítězíme 5:4 v prodloužení. Radost je obrovská. Zápas je o to důležitější, protože je poslední našeho kapitána Rafaela Ranzoniho, který jde za pár dní na operaci a sezóna pro něj končí. Takový je sport.


alt

Povinnost

Po vítězném zápase a věcí kolem něj, se odebíráme opět do Café de Sport, kde nás čekají společenské povinnosti vůči týmu, přátelé, kamarádi, a také pivo od prezidenta. Dáváme si i druhé, a uvidíme. Domů můžeme jít vždycky. Přece jenom je to jen jedno patro do postele.


Petr Hučko www.instagram.com/hucis8, Mikuláš Bícha www.instagram.com/mikybicha

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.