24 hodin Michaely Vondráčkové

Michaela Vondráčková

24 hodin Michaely Vondráčkové

Obrázky ze dne venkovního utkání ženské basketbalové ligy přihrává hráčka BLK Slavia Praha Míša Vondráčková.

alt

Ellie

Dopolední procházka s naším štěňátkem Ellie úžasně nastartuje den a rozhýbe tělo. Je to asi jako pro hokejisty ranní rozbruslení. A dneska je fakt potřeba, protože jedeme na zápas do Trutnova, kde jsem strávila předchozí 4 roky. Já se tam poprvé obléknu do dresu hostujícího týmu.


alt

Každodenní cestování

Cesta vlakem na sraz odjezdu s týmem. S knížkou v ruce je to paráda. Říkám si, jestli tohle slunné počasí může značit úspěšný den. To uvidíme, zápas začíná v 17:00.


alt

Nabírání energie

Předzápasová dávka cukru na benzínce. K tomu zelený čaj a jede se dál. Už se blížíme. Nervozita ve mně stoupá. Bude tam tolik známých a trutnovští fanoušci chodí na zápasy v hojném počtu. My ale chceme uspět.


alt

Cross your fingers

Držte nám palce. Dneska budeme hrát v hale, kde jsme toho společně hodně zažily. Já a spoluhráčka Jamie Russell jsme za Trutnov hrály dvě sezony. Pamatujeme si i tu loňskou prohru zrovna se Slávií. Dnes oblékneme dres Slavie a budeme se snažit znovu uspět.


alt

Štístko

"Hele, slon štístko!" Těsně před Trutnovem míjíme slona, na kterého trutnovský tým troubí cestou na venkovní zápasy. Dnes kolem něj ale jedeme my, tak snad nám přinese štěstí.


alt

Předzápasová rutina

Příprava v šatně před zápasem je pokaždé stejná. Nejdřív si s holkama chvilku posedíme a je sranda. Potom se začneme převlékat. Já si musím ještě zatejpovat kotníky, aby držely hezky pohromadě. A je hotovo, teď už můžeme začít. Ale co se nestane. Utahuji si boty a praskne mi tkanička. Sakra, to nesnáším. Ještě k tomu, když se mi tohle stane před zápasem. Naštěstí jde ale lehce svázat, takže žádný velký problém.


alt

Rozcvička

Teď si trošku zastřílíme na koš. Následuje týmová porada s trenérem v šatně. Rozcvička a hurá do boje. Hala už se začíná plnit. A co je moc příjemné překvapení - dorazili fotbalisti Slavie, kteří jsou tady momentálně na soustředění. Pevně věřím, že se jim zápas bude líbit a třeba přijdou i v Praze.


alt

Bojovat!

Zápas je od samého začátku vyrovnaný. Hodně fyzicky náročný a poměrně tvrdý. Bojujeme až do samého konce...


alt

Prohra

Bohužel vyhrát se nám nepodařilo. Neumím prohrávat, a proto vím, co po takových zápasech následuje. Probdělá noc plná myšlenek. Co jsem mohla udělat líp? Kde jsem udělala jakou chybu? Proč jsem tuhle situaci řešila tak a ne jinak?


alt

Jídlo je lék

Pro malé zlepšení nálady vždy poslouží dobré jídlo. Potom se ale potřebuji poučit z vlastních chyb, a proto vetšinou po takovém zápase shlédnu videozáznam ještě ten den (noc). Ráno se totiž chci probudit s čistou hlavou a na prohraný zápas zapomenout. Což se mi né vždy daří, ale i prohry patří k životu. Před námi je další zápas a na ten je teď potřeba se připravit a soustředit.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.