24 hodin Martina Gremlicy

Martin Gremlica

24 hodin Martina Gremlicy

Zápasový den španělské inline hokejové ligy z Kanárských ostrovů přihrává Martin Gremlica.

alt

Maňana, maňana, …..

O španělském pozvolném a nikam nechvátajícím způsobu života jsem toho od svého okolí slyšel hodně. Pro sebe jsem si vždycky říkal, že vstávat v deset ráno nedokážu, že je to na mě moc pozdě, že to tady snad neprochrápu. Nejsem blbec, ne! Uplynuly dva měsíce tady na Kanárech a já právě vstávám. Je pátek, den zápasu, a hodiny ukazují přesně 10:03. Na svoji obhajobu musím říct, že se tady chodí spát opravdu později, třeba okolo 1-2 ráno. Nic, dám snídani a jedu do školy.


alt

Bus, co není bus

Místní autobusu neříkají jako ve zbytku Španělska bus, ale “vauva”. Proč, to jsem ještě nezjistil. Je to tady společně s taxíky jediný způsob veřejné dopravy. Ne, metro tu vážně není. Jedna jízda s jakousi místní open card stojí 80 centů, žádnej cenovej šlágr.


alt

Tak přece jen to nebude jenom dovolená

Abych to tady neměl zas jako ultra dovolenou, rozhodl jsem se chodit do školy na lekce španělštiny. Odkroutit pouhé 2 hodiny denně od pondělí do pátku okolo oběda by bral kde jakej středoškolák. Ale je to dřina! Výuka probíhá jenom ve španělštině, jelikož “profesorka” snad ani jiný jazyk neovládá. Takže po dvou hodinách s “Google translatorem” mám víc zavařený prsty něž nějaká renomovaná blogerka, co píše o největších trendech ve světě módy.


alt

Pláž

Kam jinam tady po škole jít, co? Hlavně když to máš tři minuty ze třídy. Nejčastěji si půjčuji surf a jdu se topit. Jde mi to asi tak, jak v té škole – pomalu. Španělé říkají “poca, poco” něco jako krok za krokem, ale mně přijde, že stojím stále na místě. No co, alespoň ve výdrži pod vodou, kde teď trávím spoustu času, jsem se za poslední dva měsíce neskutečně zlepšil.


alt

Work out, look at the body...

Máme pod barákem neskutečnej sportovní komplex s posilovnou a hřišti na všechno možný. Kdo mě zná, si asi oddechl, že jsem se sebou začal něco dělat. Za poslední tři roky na výšce jsem toho v posilovně moc nenazvedal a mé tělo se začalo zvláštně deformovat do kulatějších tvarů. Tady ale jedu bomby! Dneska teda úplně né. Přece jen je večer zápas.


alt

Siesta

To je část dne, kterou dělám každej den s velkou chutí. Po posilce, pěkně najezenej, uspořádám mistrovství světa ve skoku do postele a cca dvě hodiny pěkně klídek. Nemusím vždycky spát, hodně si čtu na internetu nebo zavolám domů. Přece jenom chtějí vědět, jak se mám a já je zase rád popíchnu otázkou, jaký je v Česku počasí, a že tady se v tom listopadu už ochlazuje a je tu 30 stupňů pouze od 13-17h, jinak kosa (čti: 25 stupňů).


alt

Exot

Na zápas většinou chodím tak 2 hodiny před začátkem. Tady jsem za exota, kluci španělský tolik nespěchají. Sám na stadionu ale nikdy nejsem, mají tady dnes zápas místní mladí baskeťáci a chystají se tady kamery a vše okolo zápasu. Je to událost, né jako fotbal, ale live přenos na YouTube nesmí chybět.


alt

9:6? Slušná přestřelka

Dnes k nám přijel tým z Madridu Tres Cantos. Že neznáte? V pohodě, není to úplně nejznámější sportovní klub na světě. Ono celkově, kdo zná nějaký inline hokejový klub? Utkání je jako na houpačce, dlouho vedeme, pak soupeř srovná. Tak to jde celý zápas. To je něco na moje nervy. Nakonec si kluci opálení vezou do Madridu příděl 9:6 a Sport Club Gran Canaria se prodírá tabulkou vzhůru na dělené 5. místo.


alt

Regenerace je důležitá

Všem sportovcům je dobře známo, že po zápase je důležitá regenerace. Takový ty cviky a blbosti samozřejmě dělám hned po zápase, ale mám teď na mysli tu regeneraci, u které je i sranda. Dávám si tady v Limbu vždycky tento regenerační nápoj, který se v této části světa míchá 1:1, což by vzhledem k velikosti kelímku ze mě dělalo alkoholika. To samozřejmě nejsem, ale taková nálož za 5 euro? No nedej si!!!
Rád bych vám popsal i to, co se událo dál, ale mou hlavu náhle zachvátila jakási mlha a krátkodobá ztráta paměti byla na světě! Dobrou noc!


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.