24 hodin Lukáše Červenky

Lukáš Červenka

24 hodin Lukáše Červenky

Ochutnávku ze soustředění triatlonové reprezentace na ostrově Mallorca servíruje Lukáš Červenka.

alt

Camp Mallorca

Každý rok s triatlonovou reprezentací absolvuju dva tréninkové campy na jihu. Zpravidla to bývá Španělsko v období prvních čtyř měsíců v roce, kdy je v České republice chladné počasí.


alt

První fáze – Běh

Po zapsání ranních hodnot bazální srdeční frekvence, údajů o aktuálním fyzickém a psychickém stavu, kvalitě spánku a lehké snídani, se chystám na běžecký trénink. Dnes jsou na programu dvoukilometrové úseky, přesněji 4 x 2km na rozvoj anaerobní kapacity (u mě tedy trénink lehce pod anaerobním prahem cca 170 tepů SF).


alt

Palačinky, ovoce, míchaná vejce

Následuje rychlá sprcha a hurá na snídani v hotelovém resortu, kde jsme ubytovaní. Jsou tu exkluzivní restaurace s výbornou kuchyní. Je tu na výběr úplně všechno, na co máš chuť.


alt

Kolo

Cyklistika se dnes nese v duchu regeneračního vyjetí, po včerejších kopcích je to třeba. Vyjíždíme jen na hodinku lehkého švihu s možností coffeebreaku, kterou využíváme. A společně s ním dáváme i lehký oběd.


alt

Odpočinek

Dále odpočinek. Většinou ve formě spánku, v případě potřeby vyřízení nějakých povinností do školy či práce… Přiznám se, že ty povinnosti na úkor spánku většinou odkládám na další den… Prokrastinace nebo lenost, jak se tomu říká?


alt

Plavčo

Dnešní plavecký trénink je trochu ostřejší. Jako hlavní nás čeká 2x3x400 metrů. S rozplaváním, vyplaváním a technickými vložkami máme dohromady něco okolo pěti kilometrů. Ale jdeme do toho na plný pecky, protože pak už nás čeká jedna příjemná záležitost za druhou.


alt

Nejlepší část dne

Po plavání konečně ta zasloužená regenerace ve zdejším SPA centru a luxusní večeře. Na té je k dispozici vše od polévek a zeleniny, přes mořské plody, všechny druhy masa, až k ovoci a dezertům. Musím tady dávat pozor, abych se nepřejedl.


alt

Meeting, stretching

Poslední společnou akcí je večerní sraz, kde trenéři zhodnotí uplynulý den, dají krátkou přednášku na věcné téma a odprezentují informace k dalšímu dni. Pak už jen protažení a můžu se pomalu chystat ke spánku, abych byl zítra zase fresh! :-)


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.