24 hodin Jany Novotné

Jana Novotná

24 hodin Jany Novotné

První den vícebojařských disciplín v rámci Mistrovství Evropy družstev ve víceboji ze španělského Monzónu přináší reprezentantka Jana Novotná.

alt

NUTNOST

Každé ráno, závodní či nezávodní, začíná stejně. Bez léků na štítnou žlázu bych nefungovala. Všechno zapiji čtvrt litrem vody s citrónem a jdu si ještě před snídaní lehnout.


alt

ENERGETICKÁ SNÍDANĚ

Jako skoro každý sportovec mám snídani jako základ dne. Před prvním, dlouhým dnem víceboje, si dopřeju sladké. Zdravé i méně zdravé, energie je to nejdůležitější!


alt

PŘÍPRAVY

Každá holka chce vypadat dobře a atletky nejsou výjimkou. Proto i já se před odjezdem na závod upravím a upletu si pár copánků. Balení těch opravdu důležitých věcí na závod následuje až potom.


alt

WARM UP

Další základ je rozcvička. Pořádné protažení před první disciplínou je pro mě nejdůležitější. Z tohoto rozehřátí čerpám celý den.


alt

RELAX

Po dvou disciplínách přichází dlouhá pauza a čekání na poslední dvě disciplíny prvního dne. Tu nejraději využívám k dobrému jídlu, odpočinku, komunikaci s rodiči a přítelem a ke kvalitní knize, při které zapojím trochu fantazie a nemusím přemýšlet pouze o závodě.


alt

RYCHLÝ CUKRY, DOBRÝ CUKRY

Po dlouhé pauze a po třetí disciplíně je tu závěrečný sprint. Energie se hledá po celém dni poměrně stěží. Tyhle dobroty energii nabudí. Čokoláda je můj největší hřích, kterému neumím říct ne. Bílá, mléčná, hořká. Nezáleží na tom. Všechny miluju.


alt

VÝKLUS

Moje nejméně oblíbená část. Vyběhání. Po čtyřech disciplínách jsem naprosto KO a to mám jít ještě běhat? No dobře. Vždyť vím, že bez toho bych se druhý den ani nehla. 5 minut běhání mě nezabije a tělo mi poděkuje, že jsem mu aspoň trochu pomohla zbavit se kyseliny mléčné.


alt

POZÁVODNÍ MASÁŽ

Narozdíl od výklusu moje nejoblíbenější část. Proč se nesvěřit do rukou někomu jinému, kdo vás zbaví svalových bolestí. Na závod máme vždy připraveného fyzioterapeuta, který nám pomáhá s jakoukoliv bolístkou a bez něho bych si to neuměla představit. Přeci jenom lehnout si na masážní stůl, být opečovávaná, odpočívat a přitom regenerovat, je to nejlepší.


alt

VEČEŘE

Je čtvrt na 11 a já konečně přijela na hotel. Byl to náročný den, a proto je nezbytné se dobře najíst i na noc, i když to nemám moc ráda. Ale co se dá dělat.


alt

POSTEL, KRÁLOVSTVÍ

Půl 12 a konečně si můžu lehnout. Jít spát a nabrat nové síly na další vícebojařský den. Ráno se opět vstává brzy, proto se snažím být v posteli co nejdříve. Spánek je mou nejdůležitější složkou regenerace. Také bez plyšáka od mamky si nedovedu noc představit. Obejmout "něco" v noci a nebýt tak sama, daleko od rodiny, je přeci jenom fajn.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.