24 hodin Jany Macháčové

Jana Macháčová

24 hodin Jany Macháčové

Pohled na přípravu na nadcházející sezonu z vysokohorského soustředění z italského Livigna přináší reprezentantka ČR do 23 let v triatlonu Jana Macháčová.

alt

Pozdrav

Zdravím vás z dvoutýdenního vysokohorského soustředění v italském Livignu. Tradiční trénink plavání, kola a běhu zde nahrazuje kombinace běhu na lyžích, běhu, plavání a sjezdového lyžování.


alt

Vstávat a cvičit

Ještě před snídaní si zacvičím několik pozdravů slunce. Jóga je důležitou součástí mého tréninku. Cvičení není zdaleka jen o protažení, ale také zlepšuje stabilitu a učí mě lépe vnímat mé tělo.


alt

První jídlo dne

Dnes mě čeká dlouhý den, proto je potřeba se na něj připravit pořádnou snídaní. Dávám si na ovesnou kaši s jablky, vlašskými oříšky a kávu.


alt

První trénink

Po snídani a krátké pauze na vytrávení se vydávám na první fázi - plavání. Dnes si zaplavu celkem 5km, z toho v 2x(4x50m, 3x100m, 3x200m) v závodním tempu.


alt

Oběd

Po návratu na nás čeká oběd. Dnes máme quinou s cuketou, tahini, dýňovými semínky a rajčátky. Zdravá a vydatná strava je základ!


alt

Druhý trénink

Odpoledne jsou na programu dvě hodiny na běžkách. V tak krásném počasí a ve skvěle upravených stopách to jde samo. Při lehčím tréninku ráda poslouchám různé podcasty. Jeden z mých nejoblíbenějších se jmenuje Yogi Triathlete. Zabývá se nejen triatlonem, ale také výživou a mentálním tréninkem.


alt

Due caffè, per favore

Po odpoledni na běžkách zbyl čas i na výbornou kávu v místní kavárně. Kamkoliv cestuji, snažím se vždycky naučit aspoň pár vět v místním jazyce.


alt

Učit se, učit se...

Po návratu na pokoj není prostor na lenošení. Stihla jsem rychlou sprchu, po které následuje učení. Studuji japonštinu na University of Leeds. Neptejte se mě proč, všechno to byla souhra náhod, ale moc mě to baví. Umět dobře cizí jazyk se nikdy neztratí. Japonština je jeden z nejtěžších jazyků na světe, tak proč se učit něco jednoduchého?! No, zkrátka a dobře, jak říká moje mamka – „Ty jsi byla vždycky nějaká divná!“ :-D


alt

Odpočinek před spaním

Po večeři ještě píšu pár pohledů rodině a kamarádům, přečtu si hezkou knížku a je skoro čas jít do postele.


alt

Rozloučení

Pokud jste dočetli až sem, tak vám moc děkuji a přidávám jeden z mých oblíbených citátů.
„There are only two days in the year that nothing can be done. One is called Yesterday and the other is called Tomorrow. Today is the right day to Love, Believe and mostly Live.“ Dalai Lama
Tak se mějte hezky!
Jana Macháčová, Roman Knedlík


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.