24 hodin Jana Webera

Jan Weber

24 hodin Jana Webera

Cestu do Berlína vám přihrává několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu Jan Weber.

Předtím se ale Jan uvádí:
Ahoj, jsem Honza Weber, profesionální freestylista s footbagem (hakisakem) a fotbalovým míčem. Mých klasických 24h je většinou snídaně, trénink, oběd, vystoupení či moderování apod., a tak jsem se rozhodl vybrat den trochu netradiční s výletem do Berlína na dvě zajímavé akce, snad se vám to bude líbit!

alt

Přípravy na cestu

Samozřejmě jsem si večer z lenosti nepřipravil věci, tak balím až ráno. Skvělá vstávačka na 6h, sprcha (zde jsem přemýšlel o netradičním selfie :-D ), nic nezapomenout... Přichází mě zkontrolovat i jeden z našich psíků, Amálka. Doma máme ještě Jessinku, která je starší a ta si ráno nestydí přispat. Byť vypadá Amálka monstrózně, váží necelá 2 kila. Na zdi za ní visí certifikáty o rekordech, vlevo na skříni zase medaile ze závodů.


alt

Směr Berlín

Po vymotání z Prahy byla nádherná a volná cesta se zasněženými stromy. První zastávkou v Berlíně bude natáčení s fotbalisty Herthy Vláďou Daridou a Ondřejem Dudou. Mám pro ně nachystané nějaké challenge, tak uvidíme, jak si s nimi poradí. Druhou akcí v Berlíně bude uvedení nové kolekce kopaček s fotbalovými atrakcemi, freestyle fotbalovým battlem a speciálním překvapením.


alt

Natáčení

Vláďa Darida a Ondra Duda se v dobrém rozpoložení seznamují se scénářem a připravenými úkoly. V rámci online seriálu Top4Football TV je tradicí splnit 2-3 netradiční challenge. Těmi dnešními jsou nejprve předvést co nejlepší trik, střelu, či trickshot. V druhém úkolu si musí v bližším vápně přihrát hlavičkou o břevno a následně trefit břevno opačné brány. Nejdřív kluci mysleli, že si z nich dělám legraci. :-D


alt

Plnění challenge

Fotka z ukázky, jak může takový trickshot vypadat... Oba reprezentanti ale zvolili freestylové triky s míčem a byla to skvělá podívaná! Tu dokreslovalo i prostředí legendární THE BASE, základny německé Tango League, tedy ligy streetového fotbalu, kde naleznete i další skill areas jako fotbal tenis, fotbalpongový stůl a mnoho dalšího.


alt

Ksichtovka na Instagram

Vláďa Darida neuvěřitelně splnil i druhý úkol a po přihrání hlavou o břevno trefil břevno přes celé hřiště. Dotočeno. Chybí udělat jen tradiční ksichtovku na Instagram, popřát klukům hodně štěstí do dalších zápasů a vyrážíme na jídlo!


alt

Kafe s fotkou v pěně

Ano, kafe s fotkou zobrazenou v pěně! Jen míč se už díky malému kelímku nevešel. Jídlo jsem raději nefotil, přeci jen jsme u sportu a kolikrát ve spěchu není ta životospráva úplně taková, jaká by měla být.. Trojkombinace hambáč, hrany a kola to sice nebyla, ale cizrno-bulgurový salát s merlíkem chilským také úplně ne.


alt

Footbag - hakisak

Ne, tahle fotka ten samý den nevznikla, ale jelikož jsem vám chtěl ukázat, co to je vlastně footbag, a akorát mi přistála v mailu, tak rovnou při kafi naplánuju příspěvek na sociální síťě, které jsem také chtěl tak nenuceně zmínit, kdybyste mě třeba chtěli začít sledovat. :-) Hakisak byl známý spíše po roce 2000, kdy se mu věnovalo stovky až tisíce lidí i u nás, ale bohužel zájem už trochu opadl. Každopádně je to skvělá zábava, která mě dostala do většiny částí světa a podařilo se mi s ní vyhrát i několik mistrovství světa. Dost melancholie, jedeme na další akci!


alt

Pár triků s FS fotbalovým mistrem Německa

Dorazili jsme na launch nového packu kopaček, kde se celá akce koná asi 3 patra v podzemí. Zde jsem potkal mého dlouholetého známého, Marcela Gurka, freestyle fotbalového mistra Německa, který napsal o freestylu i knihu. Tu pokřtil sám Ronaldinho! S Marcelem předvádíme v mini battlu i pár triků pro diváky na akci.


alt

Možná přijde i... Luis Suárez

Na akci se jako překvapení objevil i hráč Barcelony a jeden z nejlepších fotbalistů současnosti Luis Suárez. Taky jsem měl nachystanou i jednu challenge pro něj, ale u produkce se to nesetkalo s příliš pozitivní odezvou. :-D


alt

Roztočte to taky!

Tohle bylo mých trochu netradičních 24h, resp. ten zbytek dne už byla rychlá večeře, hotel a spánek. Děkuji za pozornost a až si příště půjdete kopnout, dejte si taky těch pár triků. Uvidíte, že to stojí za to, a že s freestylem je život daleko zábavnější. Mějte se krásně! :-)


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.