24 hodin Jana Povýšila

Jan Povýšil

24 hodin Jana Povýšila

Uměleckými obrázky ukazuje paralympionik Honza Povýšil svůj tréninkový den z plaveckého soustředění v Nymburku.

alt

Zaspání

Protože je první repre soustředění tohohle roku, protože je první snídaně, tak neudělám nic lepšího, než že ji zaspím. Nevím no, ale připravit se o toasty, míchaný vajíčka, kafe… KAFE!!! Já se připravil o kafe!


alt

Nakopávač

A proto si ranní kafe zachraňuju borůvkovym kofeinovym nakopávačem od Nutrendu. No, neni to kafe, neni. Ale má to dostatečný množství kofeinu, který potřebuju na ranní probrání se.


alt

Bazén v Nymburku

Poprvé jsem v Nymburku byl na soustředění v roce 2000. Ty vole, já sem starej a ten bazén znám nazpaměť…


alt

Trenérka

Atény, Peking, Londýn a Rio. Čtvery hry pod slovenskou trenérkou. A pořád nás to spolu baví. I když se nám občas něco nepovede. - "Ty si ako ten dýzlový rušeň!" - "Jako cože? mluv česky!" - "Jak ta dýzlová lokomotiva! Už by si za ty roky mohl umět trochu slovensky. A neremcej už a plav." - Tolik k tomu, jak to vypadá, když spolu trénujeme. :-)


alt

Nymburská tatarka

Co si budeme nalhávat. Jídlo - světlé to body sportovcova dne. Proč si asi myslíte, že dělám tak náročnej sport? Jen proto, abych se mohl pořádně najíst. A ano, slavná nymburská tatarka (bohužel poslední rok podezřívám kuchaře, že z tý dobroty s cibulkou, okurčičkou atd. udělal nějakou polozdravou věc míchanou s jogurtem)…


alt

Spánek...

Dejte mi dva dny, nechte mě spát… Celej život nesnáším vstávání, ranní tréninky jsou největší zlo. Ale zbožňuju poobědovej spánek. Ten si můžu dopřávat jedině na soustředění. Doma je pořád co dělat a málokdy je čas se natáhnout a pořádně se vyspat.


alt

Nohy za hlavu

"Honzi, myslíš, že bys pro nás mohl nafotit jeden den ze soustředění?" - No jasně, já si totiž kvůli Bez frází dám i nohy za hlavu… První den, první posilovna a naštěstí jen lehčí cvičení... A hlavně důkladný protažení. Až moc důkladný.


alt

Brejličky

Moje oranžový brejličky… Jo takhle, ony jsou oranžový, jen tady to moc nevynikne, protože fotím černobíle (uměníneasi). Když mi je Honza Kozubek z MarshalSportu dával, povídá: "Přes ty se ti bude vždycky dobře koukat, jak jsou oranžový, vždycky ti zlepší náladu." A měl pravdu, i v zimě si připadám jako v létě. :-)


alt

Čumim

Někdo kouká deset minut před tréninkem, já čumim do bazénu po tréninku. Dlouho, hodně dlouho. Než donutim ruce, aby znovu fungovaly.


alt

Nymburská tatarka podruhé

Já vám řikal, že jídlo je prostě strašně zásadní. A nymburská tatarka. Abych se přiznal. Kromě koprovky jsem ji měl ke každýmu jídlu. Kromě snídaní. Jenže k těm není v nabídce… Nějaká ta zelenina se tam taky objeví, to je jasný. I když na nějakou super zdravou stravu já nikdy moc nebyl.


alt

KAFE!

Kafe. Sice možná neusnu tak rychle, ale je to kafe. Teda, je to z automatu, je to v plastovým kelímku a říkají tomu kafe. Když na vás doma čeká kávovar a mlýnek a zrnkový kafe… Někdy je to fakt utrpení pro závisláka. Auta v pozadí si nevšímejte, to já jenom využívám šance udělat reklamu automobilce, která se stala loni mým partnerem. :-)


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.