24 hodin Jana Kufa

Jan Kuf

24 hodin Jana Kufa

Moderní pětibojař a vášnivý jedlík Jan Kuf servíruje své denní desetichodové menu.

alt

Sbírání energie

Každej den pro mě začíná pořádnou snídaní. Jelikož máme za dopoledne vždy dvě až tři fáze, je potřeba se hodně najíst, abych to do oběda vydržel. :-)


alt

První fáze - střelba

Další na řadě je nejčastěji střelba, ať už spojená s během nebo jen samostatně v klidu.


alt

Druhá fáze - běh

Další disciplínou, kterou musím trénovat v podstatě každý den z týdne, je běh. Hlavně přes podzim a zimu je potřeba naběhat větší objem, ze kterého pak čerpám celou závodní sezónu.


alt

Bazén

Téměř každodenní rutinou je plavání. Nenechte se zmást mým úsměvem. Plavání je pro mě asi nejmíň zábavnou disciplínou. Tenhle trénink nejvíc bolí, proto v okolí bazénu moc úsměvů nerozdávám.


alt

Konečně další jídlo!

Po 3 fázích přichází na řadu oběd. Chodíme na něj do klubové jídelny, kde vaří pan Carvan, vyhlášený to kuchař a hlavně vypravěč/pohádkář.


alt

Siesta

Po obědě musí přijít na řadu siesta, jelikož toho sním vždycky strašně moc. Tu většinou trávím s kamarády někde v kavárně nebo doma u playstationu.


alt

Odpolední fáze - šerm

Odpoledne máme většinou už jen jednu fázi. Šerm je pro mě rozhodně nejzábavnější částí moderního pětiboje. Kdybych z nějakého důvodu nemohl pokračovat v pětiboji, u šermu bych určitě zůstal.


alt

Odpolední fáze - jízda na koni

Další možností, co se týče odpoledního tréninku, je jízda na koni. Koně jsou neskutečný zvířata, ke kterým mám obrovský respekt. Skákání na nich je však tak adrenalinová záležitost, bez které bych si nynější život nedovedl představit.


alt

Fyzio a maséři

Nedílnou součástí mojí přípravy je samozřejmě spolupráce s fyzioterapeuty a maséry. Bez nich bych nebyl schopný podávat takové výkony, jaké jsou potřeba, abych mohl získávat medaile na závodech Světového poháru, MS a ME.


alt

A na závěr studium...

Po tréninku přichází na řadu i studium, které jsem poslední dobou odsunul tak trochu na druhou kolej, jelikož jsem pětiboji chtěl dát kvůli olympiádě opravdu všechno. Nyní se však vrací zpátky na scénu, z čehož mám trošku strach. :-D


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.