24 hodin Ireny Šedivé

Irena Šedivá

24 hodin Ireny Šedivé

Završení své americké studijní cesty a den univerzitního mistrovství Spojených států NCAA přihazuje oštěpařka Irena Šedivá.

alt

Realita se vším všudy

Nebudu lhát, když to tu vidím, trošku si přeji, abych se tvářila normálně a ráno se namalovala, ale aspoň vidíte realitu se vším všudy. Tohle je náš tým, jsme mladí a krasní lidé. I když foto může klamat. Snídaně je základ, potom troška odpočinku, koncentrace a jede se na závod. Dnes je totiž den D. Jsme s celým týmem z univerzity Virginia Tech na finále Univerzitního šampionátu v americkém Eugene. Poslední závod po čtyřech letech studia, tak snad to bude stát za to.


alt

Dvacet

V Americe si i při cestě na stadion můžete dát dvacet. To se musí využít. Má úhlavní srbská soupeřka z Floridy prý snídá syrové maso a dneska si brousí zuby na mě, tak to musím někde dohnat.


alt

Holka na vdávání

Při příchodu na stadion mě vítá tato spanilá kráska. Minimálně to snad holky soupeřky vyděsí, až to uvidí. Horší to bude s perspektivami na vdávání. Kamarádka mi na tuhle fotku řekla: "You should stand here the whole day so people can see that you are not actually that ugly." ("Měla bys tu stát celý den, aby lidé viděli, že ve skutečnosti nejsi tak ošklivá." :-D )


alt

Fénix

Kyle je náš masér a můj parťák. Někdy masérům říkáme inženýři na led. V USA se všechno chladí. Tady mi zrovna předává moudrost. Prý jsem loni shořela jako papír, když jsem se při prvním pokusu zranila. Letos mi předpovídá roli fénixe, prý se z toho popele zase proměním a budeme kralovat. Tak uvidíme, někdy ten americký sentiment náladu přeci jen zvedá. Teď už jen všechno slepit, vypnout bolest a jde se na ně.


alt

Pátým tahem mat

Závod to je napínavý, hlavně pro mě. Marija, floridská soupeřka, mě má většinu času na lopatě a už se vidí s trofejí nad hlavou. Můj trenér stírá kapky potu z čela a už málokdo věří. Ale je tu pátý hod, tma před očima a párátko letí, možná i díky tomuto zarputilému výrazu.


alt

Kráska

Buď se mi to podařilo a jsem champion, a nebo jsem tuhle krásku našla u popelnice při východu ze stadionu.


alt

Vítězné kolečko

Nebudu vás napínat. Obíhat vítězné kolečko s parťáky z týmu na stadionu v Eugene, kde je atletika opravdovou královnou mezi sporty, je to nejkrásnější završení mé americké cesty.


alt

Mačkání hýždí

Všichni se radujeme a jsme šťastní. Na fotce jsem s Gregem Jackem, mým trenérem a kamarádem. Zažili a zvládli jsme toho spolu spoustu za ty čtyři roky. A takhle se dnes loučíme. Až tak, že mám dovoleno zmáčknout trenérovi štěstím hýždě.


alt

Na hotelu překvapení

Na hotelu mě po tom dlouhém dni čeká asi nejhezčí překvapení. Mise je splněna a já můžu po skoro půl roce jet zpátky domů za mou polovičkou.


alt

Oslavy

Na konci každé cesty a úspěšného dne čeká parta kamarádů, co s vámi úspěch oslaví. Díky tomu za to ta dřina stojí.


alt

Cook out

A na konci KAŽDÉ protančené noci v USA čeká otevřený fast food, kde životospráva dostává zabrat. Především Strawbery-oreo-cheescake milkshake se o to postará. Tohle je naše mezinárodní parta. Od Nového Zélandu, Mexiko, Guatemalu, Maďarsko, Švédsko, až po Čechy. Cook out forever. No a teď už dobrou noc.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.