24 hodin Evy Brožové a Nikol Pekárkové

Eva Brožová a Nikol Pekárková

24 hodin Evy Brožové a Nikol Pekárkové

Dva pohledy na florbalové mistrovství světa juniorek ve švýcarském St. Gallenu. Atmosféru kolem týmu a program dne cvaká fyzioterapeutka národního týmu Eva Brožová. Den utkání o bronz přihrává kapitánka týmu Nikol Pekárková.

alt

START

Ráda bych vás seznámila s naším pestrým dnem ve švýcarském St. Gallenu, kde jsme s týmem juniorek strávili na začátku května mistrovství světa. A začneme pěkně od začátku. Ještě před snídaní je důležité aktivovat tělo, probudit mysl a pozitivně nastartovat den. Holky začínají ranním výběhem po stezce, která vede podél jezera.


alt

Snídaňové překvapení

Snídaně jsou tu poměrně chudé. To nás ale netrápí, ještě před budíčkem jsme sjeli pro 80 vajec a během ranní rozcvičky jsme na tajňačku připravili s realizačním týmem holkám menší vajíčkové zpestření. Přeci jen je to nejdůležitější jídlo dne, takže si dáváme záležet.


alt

Návštěva

Dopoledne nás čeká ještě jedno milé překvapení. Přijel nás pozdravit a uvítat sám pan starosta města St. Gallen. Přeje nám mimo jiné spoustu štěstí do zápasu a slibuje, že ačkoli se ve florbalovém světě nijak zvlášť neorientuje, přijde náš tým podpořit. Tedy pouze v případě, že se dostaneme do finále. S nadšením si s tímhle sympatickým chlapíkem děláme „selfíčko“. Při odchodu nám oznamuje, že je mu ctí a že druhý den bude fotka otisknutá v místních novinách. (Jak řekl, tak se stalo :-) )


alt

Koncentrace

Před zápasem je stejně jako psychická příprava důležitá i taktika. Holky se koncentrují. Během toho, co náš fyzio tým doplňuje lékárnu, se ladí poslední detaily strategie na tým Německa.


alt

Trikolora pro štěstí

Jako každý sportovec, ať už profík nebo né, máme i my celou řadu rituálů a talismanů jako podporu nejlepšího výkonu. Jeden z nich je týmový náramek v barvách české trikolory. Každý člen týmu ho nosí na levé ruce, blízko k srdíčku. #promedaili


alt

Fyzioservis

Pár minut před zápasem probíhají poslední úpravy, fyzio ošetření, uvolnění a příprava svalů. Takže teď už jen utáhnout náramky, očistit podrážky, zklidnit mysl, nabudit tělo, týmový placák a jdeme na to.


alt

Německo na lopatkách

Atmosféra v hale je dneska více než povzbudivá, fanoušci intenzivně podporují celý juniorský tým. Utkání končí výhrou 8:2. Jupí! Holky neskrývají radost a zaslouženě si užívají pocit vítězství.


alt

Kompenzace

Pět dní na šampionátu = 5 zápasů. Náročné fyzicky i psychicky, proto je důležité věnovat podstatnou část regeneraci, tak aby tělo zvládlo dobít baterky a být ready na další den. Hned po zápase si automaticky každá hráčka bere roller a sundává tenisky. V závěrečné části tedy jdeme, samozřejmě s nadšením a úsměvem na tváři, protahovat, kompenzovat a uvolňovat.


alt

Oběd na slunci

Čeká nás pozdní oběd. Venku je krásně, využíváme venkovní posezení v rámci našeho ubytování a k vydatnému jídlu ještě čerpáme vitamín D. Ani tady nesmí přijít ani chvilka nazmar. Kapitánka vytahuje tabulku a zlehka se začíná řešit taktika na další, neméně důležitý zápas.


alt

Regenerace a lekce zpěvu

Bodamské jezero hned za barákem? Samozřejmě, že jsme neodolali. Pokračujeme v regeneračních procedurách a celý tým i s realizační částí se pouštíme do příjemné 16° vody. Jako parta trosečníků zpíváme symbolicky hymnu a připravujeme svou psychiku na zpáteční cestu ke břehu.


alt

Teambuilging

Na sklonku dne, téměř se západem slunce, je čas na pohodové aktivity spojené se stmelováním týmu, třeba jako trénink hlaviček. Užíváme si pozitivní energii, která se tu mezi námi drží, a podporujeme jí ze všech stran. Už teď se těším na další den a na všechno, co nás čeká a nemine.


A nyní už předávám slovo kapitánce Nikol, která vám přihrává závěrečný den šampionátu... A jaký byl??alt

Ráno

Správný den začíná snídaní a pořádnou týmovou nabuzovací písničkou po poradě před nejdůležitějším zápasem mistrovství světa o 3. místo. Ve všech probíhá neskutečná nervozita.


alt

Fotbálek

Po příchodu na halu probíhají klasické přípravy na zápas. Venku dáváme fotbálek. Nejlepší nabuzení před zápasem. A hlavně kopec srandy.


alt

Jdeme na to!

Jsme připravené zvítězit, bojovat a vyhrát medaili!!


alt

Je to tam!!!

Vítězíme nad Polskem 3:1. Neskutečný pocit. Neskutečná euforie. Radost a vděčnost. Předávání medailí a poháru. Všichni si to užíváme. Pane jo, opravdu bezvadný pocit.


alt

Sláva

Znáte to. Rozhovory, autogramy a selfíčka. Po zápase je to naše a po zaslouženém zisku medaile si to můžeme dovolit.


alt

Fanoušek - součást týmu

I díky těmto fanouškům jsme to zvládly! Fandili celý zápas a hnali nás za medailí. Patří jim velké dík!


alt

SLAVÍMEEE!

...nekončící oslavy. Tohle ani nepotřebuje komentář. :-) #promedaili


alt

Pohár, medaile, a hlavně TRENÉR

Náš trenér je na nás pyšný a neskutečně šťastný! Takže, díky Trenére!


alt

Realizační tým

A náš nejlepší realizační tým slaví s námi všemi po cestě domů v autobuse. Nekončící neskutečný zážitek! DĚKUJEME!


Eva Brožová, Nikol Pekárková, Michael Peter/IFF

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.