24 hodin Dominika Dvořáka

Dominik Dvořák

24 hodin Dominika Dvořáka

S bobařským tréninkovým dnem před závodem Světového poháru v německém Königssee přijíždí Dominik Dvořák.

alt

Guten morgen

Vstávačka v sedm a hned na snídani. Jednou “guten morgen” pro asi 90ti letou paní, u které bydlíme v apartmánu a dělá nám snídaně. :-) Druhé slovo “čágo” pro zbytek týmu, který dlabe vejce a šunku a housky a všechno, co se do nich vejde. Já rozlepuju oči a pouštím se do toho taky. Po snídani hned oblíknout, zabalit helmu, “drápky” a všechno na ježdění. Jdeme do garáže naložit boby. Dneska jedem dvojbob. Ještě tuhý z postele musíme se zbytkem posádky zvednout a otočit ten 200kg bob. Nasazujeme nože na trénink, zvedáme a otáčíme bob zpět a posíláme ho do dodávky.


alt

Obchůzka trati

Po hoďce od budíku vyrážíme na dráhu. Kluci brzdaři jedou s dodávkou rovnou na start. Já s trenérem jedeme do cíle. Trénink začíná v 10:00 dopo. Normálně bychom vlezli s trenérem do dráhy a procházeli uvnitř - prozkoumat led a zopakovat průjezdy všema zatáčkama. Dneska ale sněží jako blázen. Do dráhy se nesmí, takže jdeme vedle. Od zdola až na start. Každou zatáčku si v hlavě projíždím a představuju, jak v tom daném místě budu řídit třeba v těch 100km/h. :-) Trenér občas přidá nějakou radu, jak a kde bychom měli správně řídit. Vyplazíme se tím krpálem až na start. Jsme sprinteři, takže určitě chápete, že to nejde rychle.


alt

Bob seřadit

Nahoře mezitím zbytek týmu vyložil bob a připravil ho do našeho “startovního boxu”. Tímhle způsobem se seřadí boby před startem a pak jdeme postupně na dráhu.


alt

Rozcvička

Následně musíme ven do té chumelenice na rozklus, protažení a pak rozběhání. Boby v současné době nejsou o tom, že si přidáme tři knedlíky navíc k obědu a pak nám to jede. Člověk musí být sprinter se sílou vzpěrače a zároveň mít tak kolem metráku váhy. Je dost těžký udržet ten správný poměr váhy a toho, aby člověk byl co nejvíc dynamický.


alt

Za minutu dole

Chvilka soustředění před startem první tréninkové jízdy, pak náš společný pokřik (mr..t :-) ) a jedem. Za necelou minutu jsme dole.


alt

Formule? Stíhačka? Bob!

Čtrnáct zatáček, něco přes kilometr, maximální rychlost přibližně 125km/h. Přetížení na této dráze není zrovna tak velké, ale v průměru je to asi 5G v zatáčkách. Něco jako ve stíhačce nebo formuli - prostě docela to zmáčkne.


alt

Nálož k obědu

Po tréninku rovnou na oběd. Sníme toho fakt hodně. Takže lidi, pojďte zkusit boby, je to jeden z mála sportů, kde tohle můžete. Po obědě vykládáme boby zase zpět v garáži, sundaváme nože a pak jdeme odpočívat (čti zahnívat na pokoji :-) ) asi na 1,5 hodiny.


alt

Lehké vzpírání

Asi ve čtyři vyrážíme do posilovny. Máme jeden den do závodu, takže druhá fáze je složená z rozcvičení a pak tonizace svalů lehkým vzpíráním.


alt

Nezapomenout na zaďáky

Ještě protáhnout zaďáky a lejtka. Pak jedeme domů na večeři.


alt

Zase jídlo?

Takhle to bude vypadat, že pořád jenom jíme. Silový trénink bere hodně a ještě když člověk chce udržet váhu, tak ty bílkoviny doplňovat musí.


alt

Leštíme kudly

Po večeři se ještě zavíráme do garáže, kde musíme připravit bob a hlavně nože na závod (zase můžeš číst jako "leštíme si kudly"). Práce asi na 1,5 hodiny. Nic, co by nás bavilo, ale je to potřeba, aby to jelo co nejrychleji. Tajné přísady, kterými nože leštíme, prozrazovat nebudu.. :-)


alt

Jehly

Když jsou bob a nože ready na závod, tak ještě zajdu za naším fyzio Čestmírem, protože mám nějaká kousnutá záda. Pokouší mě takhle rozbodat jehlama. Uvidíme, jestli to povolí. Potom už jenom zalehnout a spát.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.