24 hodin Davida Kozmy

David Kozma

24 hodin Davida Kozmy

Cestu k vítěznému konci na turnaji Oktagon 9 z bratislavského Zimního stadionu Ondreje Nepely přináší v následujících obrázcích zápasník MMA David Kozma.

alt

Čekání na váhu

V předvečer mého zápasu ležím úplně dehydrovaný a čekám na váhu. Neskutečnĕ se tĕším, až se zvážím a napiju se vody.


alt

Voda!!!

Konečně jsem se odvážil, splnil jsem limit 77 kilogramů, a jde se pít!


alt

Na hotelu

Vydávám se na hotel. Hodinu po váze si dávám první jídlo (ovesné vločky s džusem). Nyní už musím pořád hodnĕ pít. Cca 7 litrů vody do spaní musím přijmout.


alt

Spánek

Po doplnĕní vody a snĕzení připraveného jídla uléhám a jdu spát. Je asi půl druhé ráno.


alt

Snídaně

Ráno vstávám kolem deváté a jdu na snídani. Už nemusím jíst ani pít na sílu, takže si dávám nĕjaké müsli s jogurtem, bílé pečivo, šunku, sýr, zelenina.


alt

Rozbor taktiky

Po jídle si jdu ještě na chvíli lehnout. Následuje obĕd s trenéry Markem Lončákem a Eldarem Rafigajevem, kde rozebíráme taktiku na zápas, probíráme ostatní fighty, ke kterým večer na turnaji dojde.


alt

Předzápasový meeting

Tady už jsem v hale, kde nás cutmani, rozhodčí a promotéři poučují, co a jak se bude dít. Udĕlá se zde taky ještĕ lékařská prohlídka.


alt

Ticho před bouří

Poučení o pravidlech skončilo a tady už stojím v zatím prázdné hale. Jdu si vyzkoušet klec. Chci vĕdĕt, jestli je podlaha mĕkká nebo tvrdá, jak moc pruží, aby mě na ostro nic nepřekvapilo.


alt

Odpočinek a příprava na večer

Jelikož mě čeká až třetí zápas od konce, jdu si ještĕ na chvíli lehnout na hotel, abych nepřekážel klukům, co mají zápas přede mnou a chtĕjí se v šatně rozcvičovat.


alt

Podpora a rady

Těsně před začátkem turnaje se potkávám s rodinou. Přejí mi hodně štěstí, dávají poslední rady. :-)) A já se můžu jít do šatny soustředit na zápas.


alt

Mezitím v šatně

V šatně mi cutman tejpuje ruce. Promotér akce Pavol Neruda vždy přeje zápasníkům hodně štěstí do zápasu. Zatím je to celkem pohoda. :-))


alt

Jen růžová to může být

K nástupu do klece mi momentálně hraje znělka z Pobřežní hlídky, dřív jsem si nechával zahrát i melodii ze seriálu Vražedné pobřeží. Chybět nemůžou ani růžové doplňky, které jsou tradičně součástí mojí image.


alt

V zápalu boje

Totální soustředěnost. Nemyslím na nic jiného, než na svou taktiku a jak vyhrát. Zápas trvá celá tři kola. Soupeř Máté Kertesz z Maďarska je kvalitní, dokonale se připravil na mojí hlavní zbraň, takedowny, tedy strhy a porazy na zem. Vstal mi z toho snad dvacetkrát, lehce mě tím překvapil, byla to pro mě úplně nová zkušenost.


alt

Je to tam!

Výhru na body potvrzuje, že mi rozhodčí zvedá ruku. Tohle je ten nejlepší pocit na světě. Tady si vždycky říkám, že za tohle ta dřina prostě stojí! ;-))


alt

Hurá domů

Po vyhraném zápase a afterparty se už těším domů na odpočinek a za svými nejbližšími. Dám si týden úplný voraz, budu se přežírat a od pondělí další týden zase naskakuju do přípravy na titulový zápas v O2 areně, kde se 11. listopadu utkám se slovenským miláčkem Gáborem Borárošem. Přijďte mě podpořit! ;-)


David Kozma, Oktagon MMA

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.