24 hodin Davida a Ondřeje

David a Ondřej

24 hodin Davida a Ondřeje

Beachvolejbalová dvojka Ondřej Perušič a David Schweiner přihrává čtyřhvězdičkový turnaj světové série z čínského Yangzhou.

Předtím ale do děje uvádí David:
Turnaje světové série jsou rozděleny hvězdičkami od jedné do pěti, přičemž pět hvězd je nejlepší turnaj, což znamená nejvíc bodů a nejlepší organizace a zázemí. Tyto dva podzimní turnaje jsou čtyřhvězdičkové a představují první šanci na získání důležitých bodů pro olympijskou kvalifikaci do Tokya 2020. Kvalifikace začala na začátku října a uzávěrka bude těsně před Olympijskými hrami. Ze světového žebříčku se kvalifikuje 15. nejlepších týmů. Podzimní turnaje v Yangzhou a Las Vegas nám tedy dávají první šanci na cenné výsledky.

alt

Snídaně

Náš hotel nabízí až překvapivě kontinentální snídani, což zdaleka nebývá zvykem, takže letos jsme nákupy v supermarketu a snídaně na pokoji omezili na minimum.


alt

Posilovna

Posilovna. Důmyslně schovaná uvnitř olympijského centra. Naštěstí po slabé půlhodince hledání slavíme úspěch a dáváme jen zlehka půlhodinku před turnajem.


alt

Supermarket

Supermarket poskytuje pro Evropany poměrně intenzivni zážitek...


alt

Supermarket

...a to jak pro bunky chutove, tak cichove...


alt

Taxík

Nepříliš složitou směsí nonverbálních pokynů navigujeme taxikáře po jeho městě. Zkoušky z místopisu už jsou pravděpodobně přežitkem... Jak už tomu bylo dříve, staví si kolem sebe hradby/plot, aby na ně nikdo nemohl.


alt

Taxík

...nějak takhle.


alt

Kontroly

Jak můžete vidět, Čína je země svobodná, a tak kontroly hráčů, aby si náhodou nevyhodili při tréninku hřiště do vzduchu, je na denním pořádku.


alt

Turnaj

Forma postupně s probíhajícími zápasy roste. Nejdříve porážíme estonský tým, pak ve stresující koncovce, kdy odvracíme několik setbolů, porážíme čínské nasazené jedničky a vyhráváme skupinu. Do play-off nastupujeme rovnou do druhého kola díky vítězství ve skupině, ale po vyrovnaném zápase se světovými sedmičkami z Lotyšska prohráváme 19:21, 21:23.


alt

Po zápase...

...přemýšlíme nad dalším turnajem v Las Vegas. Náš milovaný trenér Andrea Tomatis si po několika infarktových zápasech (po všech třech) musel lehnout a zklidnit tlak.


alt

Veřejná doprava

V našich cestovních denících chyběla i položka veřejný autobus v Číně. Jediné, co se dalo přečíst, bylo číslo autobusu, 10. Doufajíc, že nás zaveze k hotelu, sledujeme, jak to tady chodí.


alt

Doprava

Za zmínku stojí určitě dobře vyřešená dopravní situace, kdy dva levé pruhy jedou rovně a třetí pruh zleva je odbočovací “doleva”.


alt

Masáž nohou a bazén

Relaxace. Zkoušíme místní specialitu. Slečna nevypadá, ale sílu v rukou nemá rozhodně zanedbatelnou... Snad zítra aspoň vstaneme z postele.


alt

Odlet

Opouštíme Yangzhou a přesouváme se do Nanjingu, odkud brzo ráno letíme přes Shanghai a Seattle na další turnaj světové série v Las Vegas. Zarezervovali jsme si letištní hotel, který nakonec na letišti nebyl a uzavírá čínskou misi pokojem, za který by se nemusel stydět ani Frodo Pytlík z Pána prstenů.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.