24 hodin Daniela Křístka

Daniel Křístek

24 hodin Daniela Křístka

O bronzovém dni házenkářské Dukly Praha vypráví její střední spojka Daniel Křístek.

alt

Začátek dne

Je neděle 19. května. Pro většinu lidí je to pouze a jen další odpočinková neděle. Mě a můj tým však čeká nejdůležitější a snad poslední zápas sezóny. Když vyhrajeme, získáme bronzovou medaili. Byl by to pro nás velký úspěch, jelikož po zimní části jsme se nacházeli ve spodních příčkách tabulky a bojovali jsme o účast v pla off. Vraťme se ale k začátku mého dne. Právě je 8:30 a já startuji den svou obvyklou snídaní v podobě ovesné kaše s ovocem. Teď už se jen nachystám, obleču a vyrazím do posilovny.


alt

Předzápasový gym

Pokud mám možnost a hrajeme až ve večerních hodinách, tak se chodím aktivovat do posilovny. Jedná se především o stretching, warm up a cvičení s lehkou váhou. Pouze abych prokrvil svaly. Už delší dobu spolupracuji s tvůrci programu Handball prep a ti mě naučili, co mám před zápasem dělat. Po gymu mě čeká nálož suplementace a studená sprcha, která mě už zajisté probudí.


alt

Dáš si svíčkovou

Musím se přiznat, nejsem zrovna nejlepší kuchař, a proto o víkendech chodím především do restaurací. Dnes mě však pozvala rodina mé přítelkyně k sobě domů. Vyzvedla nás její sestra s přítelem a vyrážímě směr Králův Dvůr. Co by to bylo za krásný výlet kdyby na dálnici nebyla kolona?! Naštěstí nebyla tak dlouhá a po půl hodině jsme na místě. Usedáme k jídelnímu stolu a v tu chvíli příchází otázka: "Dáš si svíčkovou s knedlíkem?". S pláčem jsem musel odmítnout. :-( Rodina mé přítelkyně má ke sportu velmi blízko, takže se jednalo o pouhý vtípek a pro mě byl přichystán losos se zeleninou. Musím smeknout před hlavou rodiny, jelikož tak skvělého lososa jsem ješte nikdy neměl.


alt

Odpolední bene

Slovo bene mě naučil jeden opravdu dobrý kamarád Lukáš Frančík, jenž tak nazývá odpočinek, který nebere na lehkou váhu a věnuje se mu naplno. Můj dnešní odpočinek spočívá v tom, že si lehnu a sleduji předešlé utkání s Jičínem, abych věděl, co fungovalo a co naopak musíme zlepšit. Nejoblíbenější část dne je u konce a už musíme vyrazit na autobus, který je přibližně 10 min chůze. Jdeme se rozloučit s rodiči a v tu chvíli se mě mamka přítelkyně ptá na otázku, ze které se mi rozklepají kolena, a to jestli nechci zabalit svíčkovou domů. I když jsme už opravdu museli spěchat, SVÍČKOVÁ MÁ PŘEDNOST!


alt

Předzápasová rutina

Nejenom že letošní sezóna byla náročná, co se týče vyrovnanosti, ale pro nás byla náročná především cestováním z haly do haly, protože naše hala Ruzyně se opravuje. Jedinou výhodou jsou kavárny, které jsou v blízkosti Slavie. Což mě velmi těší, protože kávu před zápasem nesmím vynechat. Dnes jsme však zavítali do McDonaldu a na fotce můžete vidět, jak je ten život nefér ve chvíli, kdy už má někdo po sezóně.


alt

Zápas

V naší stísněné šatně probíhají poslední přípravy na utkání - masáže, tejpování a samozřejmě úprava vlasů, která je pro některé z nás velmi důležitá, přece jen to není o tom, jak hrajeme, ale jak u toho vypadáme. Teď už k samotnému utkání. Od začátku jsme věděli, že nám Jičín nedá nic zadarmo. První poločas skončil 13:10. O přestávce jsme se domluvili na určitých věcech, které musíme vylepšit, a šli jsme do druhé půle. Střelecky se nám úplně nedařilo, ale naštěstí nás podržel náš gólman a udrželi jsme si čtyřbrankový náskok až do konce. Zvítězili jsme 26:22.


alt

Máme bronz!

Je to skvělý pocit vyhrát po celé dlouhé sezóně cenný kov. Konečně si můžu oholit ty strašné vousy a jít s klukama oslavit tento úspěch. Poté, co nás Karviná porazila v semifinále, jsem si nepřál nic jiného, než získat bronz. A to nejen z důvodu, že pocházím ze Sokolu Ostrava, kde jsme se v mládežnických soutěžích pohybovali většinou v horším středu tabulky. Chtěl jsem ho získat pro svého tátu. Ačkoliv to byl můj nevlastní táta, já ho bral za vlastního. Měl jsem ho nesmírně rád, žil se mnou odmala, staral se o mě a takhle se pozná pravý táta. Strašně mě mrzí, že už mu to nemůžu říct. Před třemi týdny měl vážnou nehodu v práci a bohužel opustil tento svět.
Navždy budeš v mém srdci, táto, a tahle medaile je pro tebe.


Daniel Křístek, HC Dukla Praha

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.