24 hodin Adama Sebastiana Helceleta

Adam Sebastian Helcelet

24 hodin Adama Sebastiana Helceleta

Jeden z posledních dnů přípravy na londýnské Mistrovství světa v atletice cvaká desetibojař Adam Sebastian Helcelet.

alt

Začínáme snídaní

Schválně sem nedávám fotku se mnou v pozadí, protože bych tam vypadal jak vyvoraná myš. Snídaně se snažím střídat. Toto období si dávám müsli s oříškama, ovocem a k tomu džus. Po ránu se podívám na nějakou nenásilnou pohádku na probrání.


alt

Zahrada

Po snídani se vydávám na zahradu. Když jsou taková vedra, musím zalít, než odjedu na trénink. Máme zahradu 300m čtverečních. Není to žádná velká zahrada, ale občas je to zalévání nuda. Zas na druhou stranu, když vidíte, jak tam všechno hezky kvete, tak je to super motivace.


alt

Ubytovna na Olympu

Na ubytovně na Olympu si platím stále pokoj, protože když máme dlouhé tréninky nebo dvě fáze, chodím tam odpočívat. Balím na MS. Toto jsou pouze tretry a už mám skoro plnou tašku. Jako desetibojař potřebuju těch treter 7 párů plus nějaké tenisky a doplňky k tyči. Občas mě překvapuje, když se na letišti atleti ptají "Co tam, prosím tě, vezeš, že to máš tak těžký?" To mě vždycky dostane.


alt

Trénink

Jak už bylo řečeno, trénuju za Olymp Praha. Dnes jsme skákali tyčku. Na tréninku je se mnou trenér Josef Karas a sparing partner Lukáš Marek, který má osobák už taky skoro 8 tisíc bodů. Bez sparinga by trénovat nešlo.


alt

Ve skoku

Tyčka je pro desetibojaře dost klíčová disciplína. Říká se, že na tyči se láme chleba. Je to taky nejnebezpečnější disciplína. Desetibojaři mají málo času na trénink tyče, a proto to neumí tak kvalitně jako specialisté tyčkaři. Stane se, že některý vícebojař spadne dost ošklivě.


alt

Kádě s ledem

Led je už sice rozpuštěný, ale byl tam. V tom vedru je chlazení potřeba, ještě k tomu po těžkém tréninku. Deset dní před vrcholnou akcí máme poslední těžký trénink neboli poslední rychlé delší úseky. Včera jsem běžel 300m naplno. Měl jsem pak zalité nohy, tak jsem je musel zaledovat, abych jim trochu ulevil a před cestou do Londýna lépe zregeneroval.


alt

Oběd na Spartě

Oběd si vychutnávám na tenisové Spartě, kam chodíme na jídlo. Vaří tam dobře a máme to přes cestu hned naproti Olympu. K obědu si snažím dávat těstoviny.


alt

Regenerace

Po obědě, jak je vidět, rád odpočívám. Teď jsem ve fázi, kdy mám od školy do října pokoj, takže si to můžu dovolit. Miluju, když si můžu po obědě alespoň na chvilku lehnout a odpočinout. Je to dost důležitá fáze profesionálního sportovce. I když to tak nevypadá, regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink.


alt

Mělník

K večeru se vydávám do Mělníka za panem Javanským. Je to moc šikovný chiropraktik a taky šaman, který rád praktikuje východní čínskou medicínu. Před odletem jsem potřeboval nahodit a seštelovat.


alt

Rizoto

Po příjezdu na mě čeká večeře, kterou udělala přítelkyně Denisa. Výborný rizoto z červené řepy. Asi nejoblíbenější jídlo, které mi vaří.


alt

Game of Thrones

Děláme si pohodičku u televize. Aktuálně jede třetí série Game of Thrones. Zrovna dávají třetí díl, tak s nadšením sledujeme.


alt

Čtení před spaním

Před spaním si čtu. Teď to jsou zrovna knížky k bakalářce, ale už se těším, až si budu moct číst, co budu chtít. Nejradši mám nějaké historické romány nebo třeba duchovní knihy jako je např. Osho nebo jiní myslitelé.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.