Podcast Forum Bez frází je místo, kde se setkávají osobnosti ze světa sportu - nebo i z kulturní sféry se vztahem ke sportu - aby mohly zasadit do aktuálního kontextu doby své názory a životní zkušenosti. Lidé, kteří se nebojí mluvit, protože mají o čem vyprávět. To vše za doprovodu hlasu Lucie Šilhánové, bývalé špičkové plavkyně a moderátorky Ranní show Evropy 2.

8. 7. 2020
Poprvé v historii, s výjimkou světových válek, se olympijské hry neuskuteční v plánovaném termínu. Jak to ovlivní světový, ale i český sport? Zvládnou se jednotlivé svazy přenastavit na Tokio 2021? O kolik všichni přijdou peněz? Jak sportovci bez soutěží bojují o přízeň sponzorů? A dají se na velké změně najít i pozitiva?


Hosté: Martin Doktor, Denisa Helceletová a Tomáš Bábek


1. 7. 2020
Lyžař Kryštof Krýzl si jako parťáka do diskuze vybral bratra Jonáše, který je uznávaný architekt. Jde o povídání, které vám ukáže, jak propojené mohou být dvě úplně odlišné činnosti, a jak s radostí směřovat energii i v případě, kdy věci nejdou vůbec podle plánu.


Hosté: Jonáš Krýzl a Kryštof Krýzl


24. 6. 2020
Překvapivá diskuze, kde pochopíte, jakou sílu a vliv mají myšlenky a činy nejlepšího hráče v historii basketbalu Michaela Jordana v souvislosti s dokumentem The Last Dance. Řeč bude i o tom, co obnáší role lídra, jak se vyrovnat s křivdou, jak si prosadit vlastní cestu, jaký prostor dát tahounovi jménem ego a jak život nejen zažívat, ale také prožívat a přijímat. Zároveň dojde i na historky z amerických kasin, na cestu zlatých hokejistů ve vládním speciálu z Nagana, i na střelbu, která nemá nic společného s basketbalovým košem.


Hosté: Iva Kubelková a Tomáš Satoranský


16. 6. 2020
Proč má dítě umět ovládat své tělo? Proč mu může pohyb pomoci nejen při sportu, ale i v jiných oblastech života? A proč je důležité, aby ho v této činnosti inspirovali jeho nejbližší? Průvodci tématem jak vést děti ke sportu, jsou bývalý hokejista a trenér, pro něhož je výchova mládeže celoživotní téma, a asistent trenéra reprezentace házenkářek a pedagog z Fakulty tělesné kultury v Olomouci, jež je partnerem projektu Bez frází.

Hosté: Jan Bělka a Michal Broš


2. 6. 2020
Dva muži, které spojuje láska k fotbalu i pevné pouto k pražské Spartě. Povídání nejen o tom, ale i o roli lídra, o nastupujícím trendu gamerů i o tom, jak spolu mají dvě zdánlivě odlišné profese společného mnohem víc, než by se na první pohled zdálo.

Hosté: Libor Bouček a Marek Matějovský


20. 5. 2020
Debata ohledně financování českého sportu. V jaké kondici jsou dlouhodobě strádající střešní organizace a svazy? Co na současném stavu může změnit Národní sportovní agentura? Jak na nepřehlednou situaci reaguje byznysové prostředí a sponzoři? A proč se některým novým soukromým subjektům daří a další, především ty státní, dlouhodobě skomírají?


Hosté: Milan Hnilička, Radek Špicar, Filip Neusser a Ondřej Novotný


13. 5. 2020
Co by Jakub Voráček udělal pro ofenzivnější hokej - a souhlasil by s tím Radko Gudas? Jak je možné, že Radim Vrbata dával tolik gólů z nájezdů, když gólmani věděli, jakou kličku zvolí? Jak se zrodil luxusní basebalový gól Dominika Kubalíka? A kdyby opravdu měl Jakub jednou trénovat nároďák, koho by si k sobě přibral jako asistenta?

Hosté: Jakub Voráček, Dominik Kubalík, Radko Gudas a Radim Vrbata


6. 5. 2020
Jak se proměňuje NHL v očích výrazných českých hráčů? Jak se stal lídr z Jakuba Voráčka? Jak Radko Gudas rok co rok přizpůsobuje svoji tvrdost trendům? Jak Radim Vrbata vnímal ligu během předchozí éry a jak v závěru své bohaté kariéry? A dostane Dominik Kubalík cenu pro nejlepšího nováčka soutěže?

Hosté: Jakub Voráček, Dominik Kubalík, Radko Gudas a Radim Vrbata


29. 4. 2020
Na jedné straně strach ze strachu, na té druhé možnost poznat život tak, jak to dosud okolnosti nedovolovaly. Tento díl se opět velmi otevřeně dotýká psychického nastavení sportovců v době nouzového stavu a nabádá k odvaze. Proč je vhodné nebát se změny?

Hosté: Jiří Procházka, Radek Koblížek, Roman Staša, Pavel Moric


22. 4. 2020
Sportovci, lidé zvyklí na pozornost, vyklidili během pandemie koronaviru prostor. Jak vnímají, že se bleskově změnil jejich status, že o ně v určité chvíli přestal být zájem? Tento díl podcastu se dotýká mentálního nastavení v okamžiku velké změny.

Hosté: Jiří Procházka, Radek Koblížek, Roman Staša, Pavel Moric


15. 4. 2020
Karanténa pro sportovce nesmí být synonymem prázdin, zároveň k udržení základní kondice někdy postačí jen čtyři hodiny týdně. I tohle téma se rozebírá ve 2. dílu podcastu Forum Bez frází.

Hosté: Eva Samková, Jiří Dostal, Tomáš Dvořák, Libor Kozák


8. 4. 2020
Premiérový díl se týká fyzické kondice za časů koronaviru. Zajímá vás, jak se s aktuálními omezeními a radikální změnou režimu vyrovnávají vrcholoví sportovci? Co ztrácí i ti nejtrénovanější profesionálové jako první? Komu karanténa prospěje, koho zničí, a komu je to jedno? Jak se situaci museli přizpůsobit plavci bez bazénů, fotbalisté bez týmových tréninků a olympionici bez olympiády?

Hosté: Eva Samková, Jiří Dostal, Tomáš Dvořák, Libor Kozák

9. 6. 2020
SPECIÁL - Připravte si bránici, tenhle díl podcastu vám ji pořádně otestuje. Populární autor Deníčku moderního fotra vám s bývalým kapitánem házenkářské reprezentace představí naší novou knihu Bez frází a bez jůtubu. V ní Dominik se svým osobitým humorem dokázal zpracovat příběhy sportovců tak, aby i dětem, které hrají Minecraft a koukají na youtubery, ukázal reálné vzory.

Hosté: Dominik Landsman a Karel Nocar


27. 4. 2020
SPECIÁL - Speciální díl věnující se dokumentárnímu počinu z dílny Bez frází, filmu Cheza je jen jedna. Jak měl původně vypadat, jak se našemu štábu pracovalo v týmu, který byl na padáka, co považují tvůrci za svoji největší chybu a co to sakra je hospůdka U tří mušlí. Vyprávějí režisér a producent dokumentu, marketingový ředitel litvínovské Vervy a její klíčový hráč, jedna z hlavních postav filmu.

Hosté: Jakub Petružálek, Jan Klobouček, Adam Sušovský a František Suchan