O projektu

Bez frází je...

prostor, kde sportovní osobnosti předávají zkušenosti pomocí příběhů vyprávěných jejich vlastními slovy bez příkras a omezení.

inspirace myšlenkami a zážitky reálných lidí s reálnými osudy.

důvěra vyprávějících i těch, kteří čtou či poslouchají.

nevyčerpatelná zásoba vzorů. Nejen sportovních, ale především vzorů pro rozhodování, kudy se vydat na zásadních křižovatkách života.

potvrzení, že i nejzářivější hvězdy žijí své všední životy s všedními starostmi.

Bez frází vytváří komunitu lidí, kteří díky svým osobním kvalitám a otevřenosti mají sílu kultivovat české sportovní prostředí a tím následně i celou společnost. Svými životními postoji a činy mají tito lidé možnost ukazovat cestu svým následovníkům i běžným lidem potýkajícím se s nejrozličnějšími překážkami.

Bez frází vzniklo jako webový portál na podzim 2016 a rychle se pro sportovce stalo prostředkem pro ucelené sdílení zážitků a poselství i terapeutickou pomůckou.

Bez frází přináší textové příběhy doprovázené původními fotografiemi, vydává knihy, audioknihy, točí dokumentární filmy, vytváří podcasty, pořádá besedy pro veřejnost i děti a rozšiřuje se i o charitativní rozměr. Veškerý obsah je originální a stoprocentně autorizovaný těmi, kdo ho svým vyprávěním poskytují.

Tým bez frází

Radim Vrbata

spoluzakladatel a supervizor

Hokejový mistr světa a jeden z Top 10 nejlepších českých střelců historie NHL. Uvědomuje si, jak jsou nejen ve sportu důležité správné vzory. Díky komu se dostal na vrchol, si přečtěte v jeho prvním příběhu, o tom, jak přistupoval ke své kariéře psal v tom druhém. Jeho mail je radim@bezfrazi.cz.

Chceme přiblížit životní osudy sportovců, nechat je vyprávět, čím si prošli a co stojí za jejich kariérami.

František Suchan

spoluzakladatel a ředitel obsahu

Tvůrce stylu Bez frází, který rád hledá a ukazuje příklady hodné následování. Věří, že v tom je naděje naší země. Jestli ho pokus o vlastní hokejovou kariéru něčemu naučil, pak je to nezdolná víra, že nakonec vyhraje ten, kdo tomu dá víc. Jeho mail je frantisek@bezfrazi.cz.

Co děláme, jsou kapitoly životopisů. Vyprávíme mnohdy neznámé příběhy, schované za góly a medailemi.

Karel Nocar

výkonný ředitel

Jeden z tahounů výjimečné házenkářské generace. Sdílel emotivní příběh, jímž ukázal, že uspět lze navzdory čemukoliv, když něco upřímně milujete. Řídí vnitřní fungování Bez frází a je tváří našich besed a pořadu Bez frází+, mail má karel@bezfrazi.cz

Jsem rád součástí něčeho, co inspiruje, obohacuje a nese veliký lidský rozměr!

Jana Mensatorová

ředitelka kreativy

Autorka vizuální identity a většiny fotografií Bez frází. Její fotky mají duši, dává do nich totiž kus sebe a každý snímek je pro ni jako umělecké dílo. Pochválit jí její práci můžete na jejím instagramovém profilu. Její mail je jana@bezfrazi.cz.

Líbí se mi myšlenka projektu, forma textů i úžasné příběhy. Fotit všechny ty zajímavé lidi je pro mě splněný sen.

Barbora Černošková

moderátorka pořadu Forum

Známá televizní tvář promítá do nové role svůj hluboký vhled do sportovního prostředí a špičkovou profesionalitu získanou roky před kamerou. Pečlivě připravuje a řídí debatu osobností, které mají co říct k zásadním tématům. Pište jí na barbora@bezfrazi.cz.

Bez frází je pro mě šance vidět víc než jen výsledky. A radost ze setkání s lidmi, kteří umí vyprávět i naslouchat.

Jan Klobouček

obchodní manažer

V hokejové kariéře byla jeho zbraní univerzálnost a odvaha, v nové roli přidal všeobecný rozhled a pozitivní přístup. Mistr extraligy prošel americkou univerzitou, o čemž je jeho příběh. Před přestupem do Bez frází pracoval v managementu Litvínova. Jeho mail je jan@bezfrazi.cz.

Když jsem se poprvé setkal s touto partou, byla to na první dobrou zábava. Rád bych toto naladění předával dál.

Adam Sušovský

editor

Jako hokejový novinář procestoval svět, nebál se kritizovat, když něco nefungovalo. Postupně ale přestával ve své práci vidět smysl. V Bez frází se vydal opačnou cestou, pomáhá na svět příběhům, které ukazují sport v pozitivním světle. Pište mu na adam@bezfrazi.cz.

Vyhrát ve sportu může každý, ale ne každý vítěz si zaslouží být následován. Někdy je inspirativnější ten druhý.

Jakub Hlaváč

editor

Někdejší hokejový novinář, který se za poznáním sebe sama vypravil na rok do Kanady a na Aljašku. Pracoval i v magazínu Víkend MF Dnes, kde ho obohatila setkání s lidmi z nejrůznějších oborů. Sportovní základ má z atletiky. Pište mu na jakub@bezfrazi.cz.

Každý životní příběh má obrovskou hodnotu. Každý je poučný. Jsem vděčný za každý vyprávěný Bez frází.

Martina Součková

editorka

Výjimečná žena mnoha talentů a plná energie. A také špičková veslařská trenérka, která spolupráci s Bez frází začala sdílením hlubokého příběhu. Teď citlivě spoluvytváří další a přispívá i svým nadhledem a zkušenostmi. Její mail je martina@bezfrazi.cz.

Bez frází dává sportovcům prostor svěřit svůj příběh v osobní, autentické a zcela upřímné výpovědi.

Veronika Jenčková

editorka

Úsměv, pozitivní energie a zkušenosti z komunikace českého florbalu provázejí Verču napříč všemi úkoly, které v rámci prostoru Bez frází dostane. S nadhledem snáší laciné vtipy na své aktuální bydliště i sport svého srdce. Pište jí na veronika@bezfrazi.cz.

Bez frází mi připomíná, že život sportovce neznamená jen jméno na dresu a řádek ve statistikách.

Alena Panovská

editorka

Atletické ambice vyměnila za ty tvůrčí a zkušenosti z televize a rozhlasu vkládá do tvorby materiálů pro čtenáře i diváky v prostoru Bez frází. Tak jako v její sportovní disciplíně, ani teď pro ni žádná sebevýš položená laťka není nepřekonatelná. Její mail je alena@bezfrazi.cz.

Bez frází mi připomíná, že ti, které bereme za polobohy, mají svůj příběh. Tem má větší cenu než všechny medaile.

Jan Podmol

editor

Odmalička rád vymýšlel kudrlinky na fotbalovém hřišti, dnes svoji kreativitu využívá k nalézání a předávání zajímavých příběhů v prostoru Bez frází ale i skrze televizní obrazovku. Dokáže s pokorou naslouchat i sebejistě projevit svůj názor, z čehož ve svých rolích těží.

Bez frází mi připomíná, že úspěch nepřichází bez dřiny, nic není garantované a nikdy bychom se neměli vzdávat.

Petra Skopcová

manažerka marketingu

Když mluví, vyplatí se poslouchat, protože z ní hovoří citlivost skloubená s rozvahou a zkušenostmi. Osobní život ji zavál na jih Francie, odkud řídí, jak jsou materiály Bez frází podávány vám, čtenářům, posluchačům a divákům. Její mail je petra@bezfrazi.cz.

Inspirace ukrývající se v energii Bez frází je pro mě fascinující.

Andrea Buldrová

manažerka office a studia

Dirigovat všechny na place si dovede už jen díky své celoživotní vášni pro basketbal a stejně tak se stará o naše zázemí a nahrávací studio v Holešovicích. Že má ve věcech pořádek a zodpovědně vyřídí nejroztodivnější požadavky poznáte, když jí napíšete na andrea@bezfrazi.cz.

Bez Frází spojuje mé dvě vášně: knihy a sport. Obdivuji odvahu svěřit se svým příběhem a inspirovat druhé.

Václav Outrata

video produkce

Nadšený dokumentarista, fotograf, srdcař Bez frází a propagátor svého rodného Uničova. Neuvěříme vám, pokud budete tvrdit, že jste někdy narazili na pečlivějšího člověka. Točí videa z našich eventů a stará se o YouTube kanál. Pište na vasek@bezfrazi.cz.

Kdo miluje sport, zamiluje si i projekt Bez frází. Já jsem toho důkazem. A věřím, že nás bude čím dál tím víc.

Michal Krásný

video produkce

Jeho pevná házenkářská ruka drží kameru, která snímá krásný záběry. Z nich potom ve své střižně destiluje emoce a výjimečnost, jaké v sobě eventy Bez frází přirozeně nosí. Věkem benjamínek našeho týmu, ale rozhledem, nadáním a spolehlivostí jasná opora.

Dostal jsem šanci být v týmu, který hájí hodnoty čišící z každého příběhu - Lidskost, Upřímnost a Důvěra.

Marek Janoš

PR a copywriting

Hraní si se slovy a výjimečnou vnímavost si vypiloval třeba i v roli redaktora serveru Aktuálně.cz, teď má na starosti mimo jiné náš newsletter. Když narazíte na zmínku o Bez frází, s velkou pravděpodobností se narodila v jeho klávesnici. Zastihnete ho na mailu marek@bezfrazi.cz.

Bez frází, to je inspirace podávaná v souvislostech a vyprávěná těmi, kteří si vybojovali právo inspirovat ostatní.

Vít Petrák

produkce eventů

Nadějnou basketbalovou kariéru mu zhatila zranění, trénování, v němž byl úspěšný, po čase vzdal sám kvůli důvodům, které vysvětlil ve svém příběhu. Poté se vrhnul na byznys a vedle toho má v našem týmu na starosti eventy a chod e-shopu. Jeho mail je vit@bezfrazi.cz.

Bez frází se snaží kultivovat české sportovní prostředí a měnit myšlení lidí pomocí příběhů reálných osobností.

Bez frází existuje i díky těmto lidem

 • Pavla Veselá – grafické práce
 • Radim Vaňous, Jan Pololáník, Tomáš Polách, Ivana Zapletalová, Filip Hostýnek, Jan Mesany - audiovizuální obsah
 • Josef Polách – web
 • Martin Valášek, Štěpán Hrubý – poradci pro ekonomické záležitosti
 • Libor Štajer (KMVS), Jiří Bureš - právní servis
 • Natálie Hybnerová – produkce eventů
 • Tereza Velikovská – korektury textů
 • Tomáš Zetek, Jan Kaliba, Jan Podmol, Ondřej Lukáč – spolupracující editoři
 • Štěpán Černý - spolupracující fotograf
 • Jaroslav Mašek – grafický design / jaromaso.com
 • Craig Morgan, Jana Macháčová, Tadeáš Grym – překlady do angličtiny
 • spousta z vás, kteří Bez frází pomáháte, a všichni ti, kteří sem svěřili své příběhy

Sport, to jsou pro nás především lidé.

Lidé, kteří mají moc vlastním příkladem zlepšit život jiným.

Lidé, z nichž každý s sebou nese svůj jedinečný příběh.

Každý z nich jde vlastní cestou, protkanou překážkami, zážitky, štěstím, radostí, potem, bolestí i neúspěchem.

Bereme vás za kulisy stadionů. Za hradbu naučených odpovědí na opakující se otázky. Do světa, kam mohou vstoupit jen vyvolení.

Vyprávějí vám ti, kteří mají o čem vyprávět. Ti, kteří zvládli něco, co nikdo další. Ukazují vám svůj život vlastníma očima.

Příběhy podáváme s pokorou před šampiony, s respektem k odvážným a s úctou k odhodlaným. Vyzdvihujeme ty, kteří jsou nejlepší na světě, ale i ty, kteří se stali ještě lepšími, než vůbec mohli.

Ukazujeme směr s pomocí výjimečných průvodců.

Ukazujeme krásu sportu, která nespočívá jen v medailích, gólech a slávě.

Sportovci jsou pro nás daleko víc než stroje na výkon a „tak určitě“ odpovědi na banální otázky. Jsou to inteligentní a úspěšní jedinci, kteří mají moc inspirovat.

Jsme co nejpřirozenější prostředníci mezi jejich životy a veřejností. Zakládáme si na důvěryhodnosti, vyžadované oběma stranami, jež propojujeme.

Ukazujeme sportovní svět a jeho hrdiny jinak, než jak je znáte z arén a televizních obrazovek. Tak, jak sebe a svůj svět vidí oni sami.

Příběhy Bez frází se neobejdou bez emocí. Jsou inspirace nejen pro nás, ale věřím, že i pro vás. Abychom se mohli zlepšovat v tom, co děláme, musíme na sobě také neustále pracovat. S tím nám pomáhají právě cookies. Díky nim odhalujeme své silné a slabé stránky, se kterými můžeme dále pracovat.

Máme ambice. Chceme vám nabízet to, co vás zajímá. A cookies nám umožňují zjistit, co přesně to je.

Svým souhlasem nám tak dáváte možnost posouvat se ve všech ohledech. Můžete si také vybrat, které cookies nám dovolíte používat.

Jdu do toho naplno

Abyste si mohli vše, co pro vás v Bez frází připravujeme, vychutnat co nejvíce, doporučujeme povolit všechny typy cookies.

Základní cookies

Jsou pro náš web tím, čím jsou pro Bez frází jedinečné životní zkušenosti sportovních osobností. Jedno bez druhého nemůže fungovat. Proto použití těchto cookies nelze odmítnout.

Analytické cookies

Umožňují nám zjistit, co vás zajímá. Prozradí nám, kterou část webu navštěvujete nejvíce. A protože v to nejme sami, ale tvoříme tým s našimi partnery, jsou součástí i jejich cookies.

Marketingové cookies

Pomáhají nám zvolit tu nejlepší taktiku na cestě k úspěchu. K tomu, abyste náš web navštěvovali rádi. Máme toho totiž hodně v zásobě. Vás chceme upozornit právě na to, co by se vám mohlo líbit. A protože v to nejme sami, ale tvoříme tým s našimi partnery, jsou součástí i jejich cookies.

We detected you maybe do not speak Czech. You can visit limited version in English.