O projektu

Bez frází je...

prostor, kde sportovní osobnosti předávají zkušenosti pomocí příběhů vyprávěných jejich vlastními slovy bez příkras a omezení.

inspirace myšlenkami a zážitky reálných lidí s reálnými osudy.

důvěra vyprávějících i těch, kteří čtou či poslouchají.

nevyčerpatelná zásoba vzorů. Nejen sportovních, ale především vzorů pro rozhodování, kudy se vydat na zásadních křižovatkách života.

potvrzení, že i nejzářivější hvězdy žijí své všední životy s všedními starostmi.

Bez frází vytváří komunitu lidí, kteří díky svým osobním kvalitám a otevřenosti mají sílu kultivovat české sportovní prostředí a tím následně i celou společnost. Svými životními postoji a činy mají tito lidé možnost ukazovat cestu svým následovníkům i běžným lidem potýkajícím se s nejrozličnějšími překážkami.

Bez frází vzniklo jako webový portál na podzim 2016 a rychle se pro sportovce stalo prostředkem pro ucelené sdílení zážitků a poselství i terapeutickou pomůckou.

Bez frází přináší textové příběhy doprovázené původními fotografiemi, vydává knihy, audioknihy, točí dokumentární filmy, vytváří podcasty, pořádá besedy pro veřejnost i děti a rozšiřuje se i o charitativní rozměr. Veškerý obsah je originální a stoprocentně autorizovaný těmi, kdo ho svým vyprávěním poskytují.

Tým bez frází

Radim Vrbata

spoluzakladatel a supervizor

Hokejový mistr světa a jeden z Top 10 nejlepších českých střelců historie NHL. Uvědomuje si, jak jsou nejen ve sportu důležité správné vzory. Díky komu se dostal na vrchol, si přečtěte v jeho prvním příběhu, o tom, jak přistupoval ke své kariéře psal v tom druhém. Jeho mail je radim@bezfrazi.cz.

Chceme přiblížit životní osudy sportovců, nechat je vyprávět, čím si prošli a co stojí za jejich kariérami.

František Suchan

spoluzakladatel a ředitel obsahu

Tvůrce stylu Bez frází, který rád hledá a ukazuje příklady hodné následování. Věří, že v tom je naděje naší země. Jestli ho pokus o vlastní hokejovou kariéru něčemu naučil, pak je to nezdolná víra, že nakonec vyhraje ten, kdo tomu dá víc. Jeho mail je frantisek@bezfrazi.cz.

Co děláme, jsou kapitoly životopisů. Vyprávíme mnohdy neznámé příběhy, schované za góly a medailemi.

František Prachař

ředitel projektu

Sportovec píšící o sportu. Upřímný příběh má v jeho očích stejnou hodnotu jako obdivovaný výkon. Váží si důvěry všech zpovídaných, kteří se nebojí mluvit i o tom, co dělají, když je ostatní nevidí. Psát mu můžete na franta@bezfrazi.cz.

Dáváme prostor osobnostem, které s pomocí sportu a pohybu odkrývají svou podstatu.

Karel Nocar

výkonný ředitel

Jeden z tahounů výjimečné házenkářské generace. Sdílel emotivní příběh, jímž ukázal, že uspět lze navzdory čemukoliv, když něco upřímně milujete. Řídí vnitřní fungování Bez frází a je tváří našich besed a pořadu Bez frází+, mail má karel@bezfrazi.cz

Jsem rád součástí něčeho, co inspiruje, obohacuje a nese veliký lidský rozměr!

Jana Mensatorová

ředitelka kreativy

Autorka vizuální identity a většiny fotografií Bez frází. Její fotky mají duši, dává do nich totiž kus sebe a každý snímek je pro ni jako umělecké dílo. Pochválit jí její práci můžete na jejím instagramovém profilu. Její mail je jana@bezfrazi.cz.

Líbí se mi myšlenka projektu, forma textů i úžasné příběhy. Fotit všechny ty zajímavé lidi je pro mě splněný sen.

Jan Klobouček

manažer obchodu a strategie

V hokejové kariéře byla jeho zbraní univerzálnost a odvaha, v nové roli přidal všeobecný rozhled a pozitivní přístup. Mistr extraligy prošel americkou univerzitou, o čemž je jeho příběh. Před přestupem do Bez frází pracoval v managementu Litvínova. Jeho mail je jan@bezfrazi.cz.

Když jsem se poprvé setkal s touto partou, byla to na první dobrou zábava. Rád bych toto naladění předával dál.

Adam Sušovský

editor

Jako hokejový novinář procestoval svět, nebál se kritizovat, když něco nefungovalo. Postupně ale přestával ve své práci vidět smysl. V Bez frází se vydal opačnou cestou, pomáhá na svět příběhům, které ukazují sport v pozitivním světle. Pište mu na adam@bezfrazi.cz.

Vyhrát ve sportu může každý, ale ne každý vítěz si zaslouží být následován. Někdy je inspirativnější ten druhý.

Jakub Hlaváč

editor

Někdejší hokejový novinář, který se za poznáním sebe sama vypravil na rok do Kanady a na Aljašku. Pracoval i v magazínu Víkend MF Dnes, kde ho obohatila setkání s lidmi z nejrůznějších oborů. Sportovní základ má z atletiky. Pište mu na jakub@bezfrazi.cz.

Každý životní příběh má obrovskou hodnotu. Každý je poučný. Jsem vděčný za každý vyprávěný Bez frází.

Markéta Mohoritová

marketing

Ač duší sporťačka, profesní život na dlouho zasvětila kultuře. Posouvat povědomí o Bez frází dorazila po zkušenostech z prostředí hudebních vydavatelství, velkých festivalů, rádií a komunikace s korporáty. Zastihnete ji na mailu marketa@bezfrazi.cz.

Bez frází jsou pro mě emoce, inspirace a nepopsatelná energie… v příbězích sportovců i v samotném týmu.

Václav Outrata

PR a sociální sítě

Nadšený dokumentarista, fotograf, srdcař Bez frází a propagátor svého rodného Uničova. Neuvěříme vám, pokud budete tvrdit, že jste někdy narazili na pečlivějšího člověka. Věříme, že to je na našich profilech na sociálních sítích znát. Pište na vasek@bezfrazi.cz.

Kdo miluje sport, zamiluje si i projekt Bez frází. Já jsem toho důkazem. A věřím, že nás bude čím dál tím víc.

Vít Petrák

produkce

Nadějnou basketbalovou kariéru mu zhatila zranění, trénování, v němž byl úspěšný, po čase vzdal sám kvůli důvodům, které vysvětlil ve svém příběhu. Poté se vrhnul na byznys a vedle toho má v našem týmu na starosti eventy a chod e-shopu. Jeho mail je vit@bezfrazi.cz.

Bez frází se snaží kultivovat české sportovní prostředí a měnit myšlení lidí pomocí příběhů reálných osobností.

Šárka Černá

moderátorka podcastu Forum

Její hlas zněl z rádia Hey, zpívá ve vlastní kapele, pracovala ve sportovní redakci i jako tisková mluvčí fotbalové Dukly a její blog byl nominován na Magnesii Literu. Při poslechu Fora Bez frází poznáte, že je to dáma, v jejíž společnosti vám je příjemně.

Být součástí Bez frází je pro mne ohromnou ctí. Těší mne zprostředkovávat příběhy osobností formou diskuze.

Bez frází existuje i díky těmto lidem

 • Pavla Veselá – grafické práce
 • Natálie Hybnerová (natalie@bezfrazi.cz) – asistentka produkce
 • Radim Vaňous, Jan Pololáník, Tomáš Polách, Ivana Zapletalová - audiovizuální obsah
 • Pavel Frýbert (pavel@bezfrazi.cz), František Klouček (fery@bezfrazi.cz) – spolupracovníci obchodu
 • Josef Polách – web
 • Martin Valášek, Štěpán Hrubý – poradci pro ekonomické záležitosti
 • Libor Štajer (KMVS), Jiří Bureš - právní servis
 • Kateřina Prachařová – korektury textů
 • Tomáš Zetek, Jan Kaliba – spolupracující editoři
 • Petra Skopcová – instagram
 • Štěpán Černý - spolupracující fotograf
 • Jaroslav Mašek – grafický design / jaromaso.com
 • Craig Morgan, Jana Macháčová, Tadeáš Grym – překlady do angličtiny
 • spousta z vás, kteří Bez frází pomáháte, a všichni ti, kteří sem svěřili své příběhy

Sport, to jsou pro nás především lidé.

Lidé, kteří mají moc vlastním příkladem zlepšit život jiným.

Lidé, z nichž každý s sebou nese svůj jedinečný příběh.

Každý z nich jde vlastní cestou, protkanou překážkami, zážitky, štěstím, radostí, potem, bolestí i neúspěchem.

Bereme vás za kulisy stadionů. Za hradbu naučených odpovědí na opakující se otázky. Do světa, kam mohou vstoupit jen vyvolení.

Vyprávějí vám ti, kteří mají o čem vyprávět. Ti, kteří zvládli něco, co nikdo další. Ukazují vám svůj život vlastníma očima.

Příběhy podáváme s pokorou před šampiony, s respektem k odvážným a s úctou k odhodlaným. Vyzdvihujeme ty, kteří jsou nejlepší na světě, ale i ty, kteří se stali ještě lepšími, než vůbec mohli.

Ukazuje směr s pomocí výjimečných průvodců.

Ukazuje krásu sportu, která nespočívá jen v medailích, gólech a slávě.

Sportovci jsou pro nás daleko víc než stroje na výkon a „tak určitě“ odpovědi na banální otázky. Jsou to inteligentní a úspěšní jedinci, kteří mají moc inspirovat.

Jsme co nejpřirozenější prostředníci mezi jejich životy a veřejností. Zakládáme si na důvěryhodnosti, vyžadované oběma stranami, jež propojujeme.

Ukazujeme sportovní svět a jeho hrdiny jinak, než jak je znáte z arén a televizních obrazovek. Tak, jak sebe a svůj svět vidí oni sami.

S dovolením, díváme se, jak se na našem webu chováte, a takto získaná data potom analyzujeme. Tím, že na webu zůstanete, s tím souhlasíte, ale vedle toho také načerpáte spoustu životní inspirace. Více informací ZDE.