24 hodin Viktorie Bulínové

Viktorie Bulínová

24 hodin Viktorie Bulínové

Semifinálový den na MS v muaythai v Bangkoku přináší reprezentantka Viktorie Bulínová.

alt

Převažování

Je čtvrtek 25. července ráno. Musíme jít na převažování před zápasem. Na MS a ME probíhá vážení v den registrace a potom před každým dalším zápasem. Přicházíme na začátek vážení na sedmou hodinu. Je tam obrovská fronta. Většina atletů tam již čeká od brzkých hodin, aby se co nejdříve odvážili a mohli se najíst a napít. Po pár minutách to vzdávám a jdu si raději ještě na hodinku lehnout na pokoj. Když se vrátím zpátky, není tam už tolik lidí a do půl hodiny jsem odvážená.


alt

Snídaně

Oblíbená část dne každého zápasníka po vážení. Konečně se můžeme pořádně najíst a napít. Na snídani si mě odchytává má soupeřka pro dnešní zápas. Seznámíme se, prohodíme pár slov a popřejeme si štěstí. Jsem typ zápasníka, co nějakou extra rivalitu a naštvanost před zápasem nenosí.


alt

Odpočinek

Po jídle se jdeme s Eliškou ještě do pokoje prospat. Bude to dlouhý den.


alt

Odjezd na halu

Skočím si na rychlý oběd za týmem. Zabalím si s sebou věci na zápas. I když je venku 36 stupňů, nesmí chybět mé vysoké ponožky pro štěstí s kiwi a kivi. Ve 13:00 odjíždíme autobusem na halu. Cesta trvá přes hodinu, protože je v Bangkoku většinou dopravní zácpa.


alt

Zápasiště

Na hale jsou umístěny pod stanem 3 ringy, na kterých se souběžně zápasí. Za Český tým dnes nastupujeme 4 zápasníci. S holkama si jdeme vyzvednout chrániče na zápas, protože za chvíli už budeme zápasit. Rituálně si dám sušené kiwi, nasadím sluchátka a jdu se rozcvičovat.


alt

První zápas

Do zápasu nastupuje Kája. Českým tým jde fandit. Náš kapitán Kuba se mnou zůstává u věcí. Skočíme si nechat zalepit rukavice a vylapuje mě. Z povzdálí sleduji Káji zápas a u toho si už jenom poskakuji. Vyhrává ve druhém kole TKO (technický knockout). Teď bude řada na mně.


alt

Nastal čas

Trenéři mi naváží panungy, jdeme k ringu. Jeden zápas čekáme a nastupuji. Na začátek si zatancuji zkrácenou verzi waikru (rozehřátí v soutěžích muaythai). Celé se může tancovat až při finálových soubojích, kvůli časovému presu.


alt

Zápas

Celý zápas si užívám. Jsou to 3 kola po 3 minutách. Daří se mi plnit zvolenou taktiku. V pauzách mezi koly dostávám rady, co zlepšit. Český tým ně nádherně žene dopředu. Zápas mám pod kontrolou. Občas sice něco schytám, ale vyhrávám jasně na body 30-27.


alt

Pozápasová radost

S Kájou se radujeme z našich výher. Znamená to, že postupujeme do sobotních semifinálových soubojů. S radostí přichází i bolest, takže si zajdu pro led na nohy. Potkávám tam svoji soupeřku, tak chvíli ještě hodíme řeč.


alt

Další bojovníci

V tento den nastupuje Eliška. Té to bohužel nevychází a prohrává proti soupeřce z USA. Jako poslední lev, jde dnes do boje ještě Kuba. Válcuje svého soupeře celá 3 kola a vyhrává jasně na body 30-26.


alt

Večeře

Na večeři si dáme něco dobrého, ale nemůžeme to přehánět. V sobotu nás budou čekat semifinálové boje, což znamená další převažování.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.