24 hodin Jakuba Pekárka

Jakub Pekárek

24 hodin Jakuba Pekárka

Přípravné utkání z turnaje CFA Belt and Road International Cup 2019 z čínského Haikou přihrává reprezentant plážového fotbalu Jakub Pekárek.

Předtím ale Jakub uvádí do tajů plážového fotbalu:
Hraje se na pískovém hřišti rozměrově podobném např. basketbalu, či futsalu. Zápas je rozdělen na třetiny po 12 minutách. Počet hráčů v poli je 4+1 a dalších 5 může sedět na lavičce. Doménou tohoto sportu jsou tzv. nůžky, (nože) kdy hráč střílí balon na bránu nohou přes hlavu.

alt

Snídaně

Hotelové snídaně nabízí jak klasiku v podobě toastů a párků s kečupem, tak i místní čerstvou kuchyni v podobě polévek s mořskými plody atd. Pro mě celkem jasná volba, do polévky jsem se neodvážil ani jednou. Spoluhráč na fotce na ni však nedá dopustit. Trochu zklamáním je místní čaj, který jsem čekal i jiný, než jen černý každý den.


alt

Taktická příprava

Dnes hrajeme s Portugalskem, které je v Top 3 na světě. Čeká nás tedy velká lekce a spousta zkušeností, na které se ale nesmírně těšíme. Takový zápas se nehraje každý den. Snažíme se soustředit hlavně na sebe a trenér přípravu vede v tomto duchu. Moc vedro na sluníčku nebylo.🙈


alt

Předzápasové rituály

K lehčímu zahřátí využíváme hotelovou posilovnu, která obsahuje tři stroje, z toho dva nefungují. Především se protahujeme a připravujeme tělo na výkon. Osobně využívám válečku a hlavně se snažím zvyknout si na místní vlhkost a horký vzduch. Po půl hodince odjíždíme směr stadion.


alt

Cesta na stadion

V autě cestou na pláž nefunguje klimatizace, po výstupu je pro nás tedy čínské slunce skoro vysvobozením. Stadion vypadá krásně, není sice z největších, na ochozy se ale několik desítek příznivců vejde. Za zmínku ještě stojí organizace, kdy na stadion přijíždíme hodinu a půl před zápasem, což je trochu brzy.


alt

Soupeři

Vzhledem ke všemu tomu času před zápasem sledujeme protivníky, kteří na nás čekají v příštích dnech. Před námi hraje domácí Čína s výběrem Anglie. Stadion je skoro zaplněn a fanoušci hlasitě podporují domácí tým. Čínsky neumím, ale pár slov jsem se z jejich skandování za tu chvíli naučil. 😊


alt

Je to boj

Deset vteřin před koncem prohráváme 8:4 (což by byl celkem přijatelný výsledek), nakonec ještě dvakrát inkasujeme a výsledek se zastavuje na nepříjemné desítce. Portugalci ukazují, proč jsou v žebříčku tak vysoko a v zápase si dovolují úžasné věci. Pro nás skvělá podívaná z první řady.


alt

Ikona plážáku

Vicemistr světa z let 1999, 2002, 2005 a mistr světa z let 2001 a 2015. Dvakrát nám tam poslal neskutečný nože a šel od toho.


alt

Pozápasové protažení

Protahujeme svaly, tělo dostalo zabrat, takže si to zaslouží. Zítra navíc půjde znovu do akce, a tak musí být ready. Únava je znát, ale na to jsme všichni zvyklí.


alt

Oběd

Panuje vcelku dobrá atmosféra i po prohraném zápase. Při obědě rozebíráme náš výkon. Oblíbenou pochutinou části týmu jsou nugety s kečupem, k nalezení jsou však i mořské řasy. Po obědě jako správní fotbalisté kafíčkujeme.


alt

Poznávání místní kultury

Čína je krásná země, paneláky v pozadí ale trochu výhled na památky kazí. Na motorce se zde navíc dostanete do všech jejích zákoutí. Paní na skútru na nás nejdřív minutu troubí a pak nás stejně málem přejíždí. V Číně obecně platí, kdo troubí, ten jede.


alt

Čichání místní kultury

Na místní tržnici zakoupíte opravdu cokoliv, třeba i napůl živého úhoře. Vystavené drůbeží vnitřnosti na pultech zaujmou nejen oči, ale i čich. Místní na nás koukají podobně jako my na ně. Asi Evropany nikdy neviděli takhle zblízka.


alt

Něco pro svoje tělo

Bebíčko ze zápasu mám obvázané, a tak se vydávám do posilky své tělo trochu protáhnout. Po náročném zápase to doopravdy potřebuje.


alt

Večeře

Zvolil jsem trochu místní kuchyně, řasy a knedlíčky tady vážně umí a nakonec si i přidávám. K pití nesmí chybět všudypřítomný Sprite. Hůlkami to ještě nedávám, zaměstnankyně hotelu už si mě asi pamatuje a hůlky už mi na stůl ani nedává.


alt

Hazard

U karet rozebíráme všechno možné. Prohraný musí spořádat celou hrst místních pálivých brambůrek. Na noc ideální.


Tento web používá pro analýzu návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací naleznete zde.